Tärkein >> Matkaopas >> Peking-Zhengzhou junat

Peking-Zhengzhou junat

Kiinan junalippujen varaus Ole hyvä ja valitse

Zhengzhoun ja Pekingin välillä liikennöi päivittäin 31 paria normaalinopeuksisia junia ja 55 paria suurnopeusjunia, joten valinnanvaraa on enemmän kuin tarpeeksi. Jos matkustat pienellä budjetilla, kokeile normaalinopeuksisia junia tai normaalinopeuksisia yöjunia säästääksesi yön hotellilaskun.

Peking-Zhengzhou suurnopeusjunat

Nopeita faktoja

Peking-Zhengzhou suurten nopeuksien junien aikataulut

(Päivitetty 11.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
G71 07:26 10:53 3 h 27 min
G67 12:13 15:48 3 h 35 min
G665< 16:00 19:20 3 h 20 min
G807 20:00 22:25 2 h 25 min

Yllä oleva aikataulu on vain tiedoksi. Katso Zhengzhoun Pekingiin ajan tasalla aikataulut .



Zhengzhou–Peking suurnopeusjunien aikataulut

(Päivitetty 11.3.2020)

Junan numero Lähtö > Saapuminen Kesto
G1564 06:42 10:13 3 h 31 min
G26 11:11 13:50 2 h 39 min
G574 16:27 19:53 3 h 26 min
G1578 20:35 23:38 3 h 3 min

Peking–Zhengzhou suurnopeusjunien lippujen hinnat

Business Class Ensimmäinen luokka Toinen luokka
977 ¥ (142 dollaria) 495 ¥ (72 dollaria) 309 ¥ (45 $)

Normaalinopeusjunat Peking–Zhengzhou

Nopeita faktoja

Normaalinopeusjuna-aikataulut Pekingistä Zhengzhouhun

(Päivitetty 11.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
K599 05:14 13:53 8 h 39 min
Z35 11:49 17:33 5 h 44 min
T167 14:16 21:26 7 h 10 min
K179 22:20 06:45 8 h 25 min

Normaalinopeusjuna-aikataulut Zhengzhousta Pekingiin

(Päivitetty 11.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
Z202 00:52 06:46 5 h 54 min
T50 06:53 14:00 7 h 7 min
K508 13:43 21:46 8 h 3 min
K402 23:12 08:46 9 h 34 min

Yllä oleva aikataulu on vain tiedoksi. Katso Zhengzhoun Pekingiin ajan tasalla aikataulut .

Peking–Zhengzhou normaalinopeuksisen junan lippujen hinnat

Superior Soft Sleeper Pehmeä nukkuja Kova nukkuja > Kova istuin
455 ¥ (73 dollaria) 251 ¥ (41 $) 163 ¥ (26 dollaria) 93 ¥ (14 dollaria)

Vinkkejä junalla matkustamiseen

Normaalinopeuksisia junia on kolmenlaisia ​​ja nopeudet ovat melko erilaisia. Nopein on Z-juna, joka kestää vain noin 6 tuntia, ja hitain on K-juna, joka kestää yli 9 tuntia.

Normaalinopeuksiset junat lähtevät Zhengzhoun rautatieasemalta ja saapuvat sinne, kun taas suurnopeusjunat lähtevät Zhengzhoun itäiseltä rautatieasemalta tai saapuvat sinne.