Tärkein >> Matkaopas >> Nanjing-Nanchang junat

Nanjing-Nanchang junat

Kiinan junalippujen varaus Ole hyvä ja valitse

Tämä junareitti yhdistää Jiangxin ja Jiangsun maakuntien pääkaupungit. Reitillä liikennöi päivittäin viisitoista junaparia, joista 12 paria on suurnopeusjunia ja loput kolme paria normaalinopeuksia.

Juna G2335 on nopein ja kestää 4 tuntia 13 minuuttia.

Nanjing–Nanchang suurnopeusjunat

Nopeita faktoja

  • Etäisyys:838 kilometriä (521 mailia)
  • Päätteet: Nanjingin eteläinen rautatieasema, Nanchangin läntinen rautatieasema
  • Kesto:4-6 tuntia
  • Pääpysäkit:Nanjing, Shanghai, Hangzhou, Nanchang

Suurnopeusjunien aikataulut Nanjingista Nanchangiin

(Päivitetty 1.4.2020)



Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
G1377 07:39 13:21 5 h 42 min
G1503 08:31 13:02 4 h 31 min
G61 10:02 14:17 4 h 15 min
G2335 12:05 16:18 4 h 13 min
G1483 15:15 19:40 4 h 25 min
  • Huomaa:Nämä ovat vain osa liikenteessä olevista junista. Aikataulu on vain tiedoksi.
  • Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Nanchangin ja Nanjingin suurnopeusjunien aikataulut

(Päivitetty 1.4.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
G1492 08:01 12:38 4 h 37 min
G1496 09:04 13:24 4 h 20 min
G1484 13:24 18:06 4 h 42 min
G62 14:36 19:16 4 h 40 min
G1506 18:48 23:11 4 h 23 min

Nanjingin ja Nanchangin suurnopeusjunien lippujen hinnat

Business Class Ensimmäinen luokka Toinen luokka
1 166–1 436,5 ¥ (166–205 $) 766–622 ¥ (89–109 $) 369–458 ¥ (53–66 dollaria)

Normaalinopeuksiset junat Nanjing–Nanchang

Nopeita faktoja

Normaalinopeuksisten junien aikataulut Nanjingista Nanchangiin

(Päivitetty 1.4.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
K1557 14:36 23:46 9 h 10 min
K783 17:43 05: 48 + 1 12 h 5 min
K1325 20:32 06: 11 + 1 9 h 39 min
  • Huomaa:Aikataulu on vain tiedoksi.
  • +1 tarkoittaa, että saavut toisena päivänä.
  • Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Normaalinopeuksisten junien aikataulut Nanchangista Nanjingiin

(Päivitetty 1.4.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
K1558 16:17 01: 10 + 1 8 h 53 min
K784 21:02 06: 30 + 1 9 h 28 min
K1326 21:39 07: 19 + 1 9 h 40 min

Normaalinopeuksisten junalippujen hinnat Nanjingista Nanchangiin

Pehmeä nukkuja Kova nukkuja Kova istuin
245 ¥ (35 $) 161 ¥ (23 dollaria) 81 ¥ (12 dollaria)

Vinkkejä junalla matkustamiseen

Kiinassa on erittäin kätevää matkustaa junalla. Noin 5 tunnin matkalla ihmiset matkustavat yleensä mieluummin suurnopeusjunalla kuin lentokoneella. Saatat olla kiinnostunut hyödyllisistä tiedoista ennen junamatkaa. Käytä minuutti lukeaksesi alla olevat vinkit:

yksi.Ruoka:Junissa tarjottavaa ruokaa on rajoitetusti varsinkin pitkällä matkalla, ja tarjolla on vain kiinalaistyylistä ruokaa. Siksi sinun on parempi valmistaa ruokaa itse ennen koneeseen nousua.

kaksi.Vesi:Keitettyä juomavettä tarjotaan junassa ilmaiseksi, mutta se ei välttämättä maistu kovin hyvältä. Pullotettua vettä tarjotaan myös, mutta hinta on paljon korkeampi junassa kuin kaupoissa. On suositeltavaa ostaa muutama vesipullo ennen kyytiin nousua.

3.Vessapaperi:Junassa saattaa olla vessapaperia saatavilla, mutta ota aina oma wc-paperi, jos se loppuu.

Neljä.Kuulokkeet:Autot voivat olla meluisia, kun ihmiset puhuvat tai nauravat äänekkäästi, ja luultavasti kuulet myös lasten itkevän. Voit ottaa mukaan kuulokkeita vähentääksesi melutasoa.

5.Turvallisuus:Pidä arvoesineet aina mukanasi riippumatta siitä, oletko hereillä tai nukkumassa ja minne menetkin junassa.

6.Tupakointi:Tupakointi on sallittu normaalinopeusjunissa, mutta se on kielletty suurnopeusjunissa.