Tärkein >> Matkaopas >> Nanjing-Huangshanin junat

Nanjing-Huangshanin junat

Kiinan junalippujen varaus Ole hyvä ja valitse

Tämä junareitti yhdistää Jiangsun maakunnan pääkaupungin Keltaisille vuorille. Nanjing–Huangshan-reitillä liikennöi päivittäin viisi paria suurnopeusjunia ja yksi pari normaalinopeusjunia.

Nanjing-Huangshanin suurnopeusjunat

Nopeita faktoja

  • Etäisyys: 360 kilometriä (224 mailia)
  • Päätteet:Nanjingin eteläinen rautatieasema, Huangshanin pohjoinen rautatieasema
  • Kesto: 3-5½ tuntia
  • Pääpysäkit: Nanjing, Shanghai, Hangzhou, Huangshan

Nanjingin ja Huangshanin suurnopeusjunien aikataulut

(Päivitetty 9.5.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto

G7313



06:58

12:01

5 h 3 min

G1603

08:40

11:48

3 h 8 min

G7791

10:03

14:41

4 h 38 min

G7451

16:24

20:06

3 h 42 min

Huomaa: Aikataulu on vain tiedoksi. Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Huangshanin ja Nanjingin suurnopeusjunien aikataulut

(Päivitetty 9.5.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto

G7452

07:33

11:01

3 h 28 min

G1510

16:31

20:52

4 h 21 min

G7314

17:28

22:51

5 h 23 min

G1604

19:02

22:23

3 h 21 min

Nanjingin ja Huangshanin suurnopeusjunien lippujen hinnat

Business Class Ensimmäinen luokka Toinen luokka

726,5–1 026,5 ¥ (104–146 dollaria)

387,5–535 ¥ (55–76 $)

234,5–334 ¥ (34–48 dollaria)

Nanjing–Huangshan Normal-Speed Trains

Nopeita faktoja

  • Terminaalit: Nanjingin rautatieasema, Huangshanin rautatieasema
  • Kesto: 6-7 tuntia
  • Pääpysäkit: Nanjing, Huangshan

Normaalinopeusjuna-aikataulu Nanjingista Huangshaniin

(Päivitetty 9.5.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto

K155

16:23

23:08

6 h 45 min

Huomaa: Aikataulu on vain tiedoksi. Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Normaalinopeusjuna-aikataulu Huangshanista Nanjingiin

(Päivitetty 9.5.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto

K156

04:04

09:48

5 h 44 min

Normaalinopeuksisten junien lippujen hinnat Nanjingista Huangshaniin

Pehmeä nukkuja Kova nukkuja Kova istuin

175 ¥ (25 $)

119 ¥ (17 dollaria)

53,5 ¥ (8 $)

Aseman tiedot

Kaikki tämän reitin suurnopeusjunat liikennöivät Nanjingin eteläisen rautatieaseman ja Huangshanin pohjoisen rautatieaseman välillä. Kiinnitä huomiota asemiin ennen lähtöä ja varmista, että menet oikealle.

Näiden kahden aseman osoitteet ovat alla:

Nanjingin eteläinen rautatieasema

  • Kiinalainen nimi: Nanjingin eteläinen rautatieasema
  • Osoite: 98 Yulan Road, Yuhuatai District, Nanjing
  • Kiinalainen osoite: 98 Yulan Road, Yuhuatai District, Nanjing

Huangshanin pohjoinen rautatieasema

  • Kiinalainen nimi: Huangshan North Station
  • Osoite: 2 Yinkesong Avenue, Tunxi District, Huangshan
  • Kiinalainen osoite: No. 2, Yingkesong Avenue North, Tunxi District, Huangshan City

Miten päästä Huangshanin luonnonkauniille alueelle

Voit ottaa bussikuljetuksen Huangshaniin (Keltaisille vuorille) Huangshan Tourism Passenger Transport Hubista (kiinaksi: 黄山旅游客运枢纽). Se sijaitsee Huangshanin pohjoisen rautatieaseman lounaisosassa.

Bussiväli on 30 minuutin välein klo 6.30-19.30. Se maksaa 20 CNY (3 USD) per lippu ja kestää noin 50 minuuttia.

Jos saavut klo 19.30 jälkeen, voit ottaa taksin Huangshanin pohjoiselta rautatieasemalta. Se maksaa noin 180 CNY (26 USD) ja kestää noin 50 minuuttia.

Voit myös varata noutopalvelun hotellistasi etukäteen. Suurin osa Huangshanin hotelleista tarjoaa tällaista palvelua.

Saatat myös olla kiinnostunut Huangshanin matkaoppaastamme.