Tärkein >> Matkaopas >> Nanjing-Chengdu junat

Nanjing-Chengdu junat

Kiinan junalippujen varaus Ole hyvä ja valitse

Näiden kahden kaupungin välillä liikennöi päivittäin seitsemän paria luotijunia.

Jos matkustat pienellä budjetilla, normaalinopeuksiset yöjunat ovat hyvä valinta. Matkan pituus on kuitenkin yli 27 tuntia, joista pisin on lähes 33 tuntia.

Nanjing–Chengdu suurnopeusjunat

Nopeita faktoja

Nanjing–Chengdu suurten nopeuksien junien aikataulut

(Päivitetty 10.3.2020)



Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
G1886 08:07 17:54 9 h 47 min
G1974 08:49 18:27 9 h 38 min

Yllä oleva aikataulu on vain tiedoksi. Katso Nanjingista Chengduun ajan tasalla olevat aikataulut.

Chengdu–Nanjing suurten nopeuksien junien aikataulut

(Päivitetty 10.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
G1976 10:57 20:55 9 h 58 min
G1888 11:21 22:00 10 h 39 min

Nanjing–Chengdu suurnopeusjunien lippujen hinnat

Business Class Ensimmäinen luokka Toinen luokka
2 493,5 ¥ (362 $) 1 297,5 ¥ (189 $) 803 ¥ (117 $)

Normaalinopeuksiset junat Nanjing–Chengdu

Nopeita faktoja

Normaalinopeusjuna-aikataulut Nanjing–Chengdu

(Päivitetty 10.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
K282 00:49 09: 30 + 1 32 h 41 min
K290 12:59 20: 06 + 1 31 h 7 min
K1157 15:30 19: 07 + 1 27 h 37 min

Yllä oleva aikataulu on vain tiedoksi. Katso Nanjingista Chengduun ajan tasalla olevat aikataulut.

Normaalinopeusjuna-aikataulut Chengdu–Nanjing

(Päivitetty 10.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
K1158 06:49 09: 35 + 1 26 h 46 min
K292 16:50 01: 43 + 2 32 h 53 min
K284 18:22 03: 44 + 2 33 h 22 min

Nanjing–Chengdu normaalinopeuksisen junan lippujen hinnat

Pehmeä nukkuja Kova nukkuja Kova istuin
634–673 ¥ (102–108 $) 404–426 ¥ (65–68 dollaria) 233–251 ¥ (34–37 dollaria)

Vinkkejä junalla matkustamiseen

Matka kahden kaupungin välillä nopealla junalla kestää noin 10 tuntia, mikä on myös melko pitkä aika. Sesonkiaikana voit myös harkita lentolipun ostamista etukäteen.

Joskus alennukset voivat olla melko hyviä ja lentolippu jopa halvempi kuin bullet-junalippu. Se kestää vain noin2 tuntiamatkustaa kaupunkien välillä lentokoneella.

Jos budjettisi on rajallinen, voit harkita normaalinopeuksisen yöjunan käyttöä. Monilla näistä junista matka kestää yli 27 tuntia, mikä tarkoittaa, että se vie 2 päivää ajastasi.