Tärkein >> Matkaopas >> Nanjing - Changsha suurnopeusjunat

Nanjing - Changsha suurnopeusjunat

Kiinan junalippujen varaus Ole hyvä ja valitse

Tämä junareitti yhdistää Jiangsun ja Hunanin maakuntien pääkaupungit. Tällä reitillä liikennöi päivittäin kaksitoista junaparia, ja ne ovat kaikki suurnopeusjunia, jotka liikennöivät Nanjingin eteläisen rautatieaseman ja Changshan eteläisen rautatieaseman välillä.

Nopeita faktoja

  • Etäisyys: 895 kilometriä (556 mailia)
  • Kesto: 4-7 tuntia
  • Terminaalit: Nanjingin eteläinen rautatieasema, Changshan eteläinen rautatieasema
  • Pääpysäkit: Nanjing, Hangzhou, Nanchang, Changsha

Suurnopeusjunien aikataulut Nanjingista Changshaan

(Päivitetty 9.5.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto

G1505



07:20

14:01

6 h 41 min

G1545

08:43

13:04

4 h 21 min

G1481

11:37

17:47

6 h 10 min

G1777

16:43

21:24

4 h 41 min


Huomaa: Nämä ovat vain osa liikenteessä olevista junista. Yllä oleva aikataulu on vain tiedoksi. Jos haluat ajantasaiset aikataulut, käytä tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tee hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Changshasta Nanjingiin suurten nopeuksien junien aikataulut

(Päivitetty 9.5.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto

G1778

07:15

12:22

5 h 7 min

G1484

11:26

18:06

6 h 40 min

G1504

16:09

22:10

6 h 1 min

G1128

18:10

22:34

4 h 24 min

Nanjing - Changsha suurnopeusjunien lippujen hinnat

Business Class Ensimmäinen luokka Toinen luokka

1 128–1 586 ¥ (160–225 dollaria)

586–846 ¥ (84–120 dollaria)

367–502,5 ¥ (53–72 $)

Juna vai lentokone - kumpi on parempi?

Kumpi on parempi, riippuu siitä, mihin matkustat.

Jos matkustat työasioissa, koska se on nopein reitti Nanjingista Changshaan tai päinvastoin. Lentoliput voivat olla kilpailukykyisiä, kun on alennuksia.

Jos matkustat turistina, on parempi ottaa suurnopeusjuna. Tämä johtuu siitä, että se on nopea, voit nauttia näkymistä ikkunoista matkan aikana ja hinta on kohtuullinen.

Katso tarkemmat tiedot alta:

Pikajuna Lentokone

Lipun hinta

53–72 dollaria toiselle luokalle
84–120 dollaria ensimmäisestä luokasta

150 dollaria turistiluokassa

Kesto

4-7 tuntia

2½ tuntia

Täsmällisyys

Täsmällinen

Satunnaisia ​​viivästyksiä

Istuintila

Enemmän jalkatilaa kuin lentokoneessa

Ahdas

Saatat olla kiinnostunutkuinka matkustaa junalla Kiinassa.