Tärkein >> Matkaopas >> Nanchang-Fuzhou junat

Nanchang-Fuzhou junat

Kiinan junalippujen varaus Ole hyvä ja valitse

Tällä hetkellä Nanchangin ja Fuzhoun välillä liikennöi 28 paria junia, joista 23 paria suurnopeusjunia ja kuusi paria normaalinopeuksisia junia. Matkan kesto suurnopeusjunassa on vain noin 3-3½ tuntia, joten suosittelemme harkitsemaan jonkin näistä ottamista normaalinopeuksisen junan sijaan.

Nanchang-Fuzhou suurnopeusjunat

Nopeita faktoja

  • Etäisyys:547–618 kilometriä (340–384 mailia)
  • Päätteet:Nanchangin läntinen rautatieasema, Fuzhoun rautatieasema
  • Kesto:3-3½ tuntia
  • Pääpysäkki:Fuzhou

Nanchangin ja Fuzhoun suurnopeusjunien aikataulut

(Päivitetty 22.4.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
D3303 07:06 10:43 3 h 37 min
G5314 08:13 11:09 2 h 56 min
G1758 16:44 19:45 3 h 1 min
G1696 19:06 22:02 2 h 56 min

Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.



Fuzhoun ja Nanchangin suurnopeusjunien aikataulut

(Päivitetty 22.4.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
D2242 06:56 10:26 3 h 30 min
G2046 08:53 11:47 2 h 54 min
D3264 15:36 19:14 3 h 38 min
D3304 19:19 22:58 3 h 39 min

Nanchangin ja Fuzhoun suurnopeusjunien lippujen hinnat

Business Class Ensimmäinen luokka Toinen luokka
830,5–1 163 ¥ (119–166 dollaria) 443–622 ¥ (37–89 dollaria) 263–387,5 ¥ (25–56 dollaria)

Normaalinopeuksiset junat Nanchang–Fuzhou

Nopeita faktoja

  • Päätteet:Fuzhoun rautatieasema, Nanchangin rautatieasema, Nanchangin läntinen rautatieasema
  • Kesto:4-10½ tuntia
  • Pääpysäkki:Fuzhou

Normaalinopeusjuna-aikataulut Nanchangista Fuzhouhun

(Päivitetty 22.4.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
K803 07:06 16:56 9 h 50 min
K1315 08:29 16:28 7 h 59 min
T305 13:56 19:51 5 h 55 min
Z391 14:02 18:02 4 h

Huomaa:Aikataulu on vain tiedoksi. Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Normaalinopeuksisten junien aikataulut Fuzhousta Nanchangiin

(Päivitetty 22.4.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
T306 08:36 14:25 5 h 49 min
Z392 10:15 14:18 4 h 3 min
K30 15:14 01: 40 + 1 10 h 26 min
K804 20:45 05: 44 + 1 8 h 59 min

Huomaa:+1 tarkoittaa, että saavut toisena päivänä.

Normaalinopeuksisten junalippujen hinnat Nanchangista Fuzhouhun

Pehmeä nukkuja Kova nukkuja Kova istuin
205–233 ¥ (33–37 dollaria) 133–152 ¥ (21–24 dollaria) 75–86 ¥ (11–13 dollaria)

Matkasuositukset

Kiinnitä huomiota asemiin, kun matkustat normaalinopeudella Nanchangissa, koska ne liikennöivät kahdella eri asemalla.

Koska matkan kesto suurnopeusjunassa on niin lyhyt, emme suosittele lennon ottamista. Matkan kesto lennolla on lähes 2 tuntia ja hinta noin 788 CNY. Lisäksi sinun on otettava huomioon aika, joka kestää päästä lentokentille ja sieltä pois.

Aseman tiedot

Se on noin 18 kilometriä (11 mailia) Nanchang West -rautatieasemalta keskustaan. Jos otat taksin, se maksaa noin 50 CNY ja kestää noin 30 minuuttia. Käytä seuraavia julkisia kulkuvälineitä päästäksesi asemalle:

  • Julkiset bussit: 233, 503, 512, 522, 707 ja 708
  • Bussit: nopea pikabussi linjat 1 ja 2, lentokenttäbussi linja 1
  • Metrolinja: 2