Tärkein >> Matkaopas >> Liuyuan - Urumqi -junat

Liuyuan - Urumqi -junat

Kiinan junalippujen varaus Ole hyvä ja valitse

Tällä hetkellä Liuyuanin ja Urumqin välillä liikennöi neljä paria suurnopeusjunia ja 24 paria normaalinopeusjunia. Normaalinopeusjunista useilla Z-junilla matka kestää vain noin 7 tuntia. Jos haluat lepäämään matkan aikana, kannattaa harkita Z-junaa.

Liuyuan–Urumqi suurnopeusjunat

Nopeita faktoja

  • Etäisyys:800 kilometriä (497 mailia)
  • Päätteet:Liuyuanin eteläinen rautatieasema, Urumqin rautatieasema
  • Kesto:4½ tuntia
  • Pääpysäkit:Hami, Turpan

Liuyuan - Urumqi suurnopeusjunien aikataulut

(Päivitetty 27.4.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
D2701 15:20 19:37 4 h 17 min
D55 16:04 20:32 4 h 28 min
D2703 viisi iltapäivällä 21:20 4 h 20 min
D2711 18:55 23:10 4 h 15 min

Huomaa:Aikataulu on vain tiedoksi.



Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Suurnopeusjunien aikataulut Urumqista Liuyuaniin

(Päivitetty 27.4.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
D56 08:18 12:32 4 h 14 min
D2706 10:10 14:25 4 h 15 min
D2708 11:13 15:32 4 h 19 min
D2712 11:46 16:02 4 h 16 min

Liuyuan–Urumqi suurnopeusjunien lippujen hinnat

Ensimmäinen luokka Toinen luokka
296 ¥ (43 dollaria) 247 ¥ (36 dollaria)

Normaalinopeuksiset junat Liuyuan–Urumqi

Nopeita faktoja

  • Päätteet:Liuyuanin rautatieasema, Urumqin rautatieasema
  • Kesto:7-10½ tuntia
  • Pääpysäkit:Hami, Turpan

Normaalinopeuksisten junien aikataulut Liuyuanista Urumqiin

(Päivitetty 27.4.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
Z135 01:27 08:35 7 h 8 min
Z357 10:13 17:03 6 h 50 min
T282 21:10 06: 26 + 1 9 h 16 min
T204 23:41 08: 22 + 1 8 h 41 min

Huomaa:Yllä luetellut junat ovat vain osa käytössä olevista junista. Aikataulu on vain tiedoksi. Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

+1 tarkoittaa, että saavut toisena päivänä.

Normaalinopeuksisten junien aikataulut Urumqista Liuyuaniin

(Päivitetty 27.4.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
T301 09:15 18:15 9 h
Z70 14:18 21:27 7 h 9 min
T203 19:58 04: 56 + 1 8 h 58 min
K544 23:38 10: 05 + 1 9 h 53 min

Liuyuan–Urumqi normaalinopeusjunalippujen hinnat

Pehmeä nukkuja Kova nukkuja Kova istuin
315–325 ¥ (45–47 dollaria) 208–214 ¥ (30–31 dollaria) 112–115 ¥ (16–17 dollaria)