Tärkein >> Matkaopas >> Lanzhou-Zhangye junat

Lanzhou-Zhangye junat

Kiinan junalippujen varaus Ole hyvä ja valitse

Tällä hetkellä Lanzhoun ja Zhangye välillä kulkee 42 paria junia, joista 12 paria suurnopeusjunia ja 30 paria normaalinopeuksisia junia. Muinaisen silkkitien kahdena tärkeänä kaupunkina junat näiden kahden kaupungin välillä ovat enemmän kuin tarpeeksi, erityisesti Lanzhou on Ganshun maakunnan pääkaupunki.

Lanzhou - Zhangye suurnopeusjunat

Nopeita faktoja

  • Etäisyys: 500 kilometriä (noin 311 mailia)
  • Terminaalit: Zhangye West Railway Station, Lanzhou West Railway Station
  • Kesto: 4-4½ tuntia

Lanzhousta Zhangyeen suurnopeusjunien aikataulut

(Päivitetty 18.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto

D2751



06:48

11:19

4 h 31 min

D55

08:35

12:38

4 h 03 min

D2741

14:18

18:35

4 h 17 min

D2757

16:20

20:37

4 h 17 min

Huomaa: Yllä luetellut junat ovat vain osa käytössä olevista junista. Aikataulu on vain tiedoksi.

Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Zhangye–Lanzhou suurten nopeuksien junien aikataulut

(Päivitetty 18.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto

D2742

09:38

13:51

4 h 13 min

D56

15:49

20:20

4 h 31 min

D2708

19:12

23:38

4 h 26 min

D2746

19:45

23:52

4 h 07 min

Lanzhou - Zhangye suurnopeusjunien lippujen hinnat

Ensimmäinen luokka Toinen luokka

239 ¥ (35 dollaria)

149,5 ¥ (22 $)

Lanzhou - Zhangye normaalinopeusjunat

Nopeita faktoja

  • Terminaalit: Zhangye-rautatieasema, Lanzhoun rautatieasema
  • Kesto: 5½ - 7 tuntia

Normaalinopeuksisten junien aikataulut Lanzhousta Zhangyeen

(Päivitetty 18.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto

K453

04:11

10:25

6 h 14 min

T197

12:04

17:26

5 h 22 min

Z41

18:41

23:58

5 h 17 min

T6601

21:50

03: 45 + 1

5 h 55 min

  • Huomaa: Yllä luetellut junat ovat vain osa käytössä olevista junista. Aikataulu on vain tiedoksi.
  • Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.
  • +1 tarkoittaa, että saavut toisena päivänä.

Zhangye–Lanzhou normaalinopeusjuna-aikataulut

(Päivitetty 18.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto

K4092

00:47

07:42

6 h 55 min

Z42

06:53

12:09

5 h 16 min

T284

10:01

15:37

5 h 36 min

Z6206

17:59

23:41

5 h 42 min

Normaalinopeuksisten junalippujen hinnat Lanzhousta Zhangyeen

Superior Soft Sleeper Pehmeä nukkuja Kova nukkuja Kova istuin

272 ¥ (59 $)

205 ¥ (33 $)

133 ¥ (21 dollaria)

75 ¥ (11 dollaria)

  • Kiinnitä huomiota Lanzhoun ja Zhangye-asemiin. Suurnopeusjunat ja normaalinopeusjunat alkavat eri asemilla ja päättyvät niille. Varmista, että löydät oikean aseman, varsinkin kun sinulla on jatkojuna.
  • Normaalinopeuksisia junia on 3 tai 4 eri tyyppiä. Z-junat ovat nopeimpia, kun taas K-junat ovat hitaimpia. Kun valinnanvaraa on niin paljon kuin mahdollista, ota Z-junat etusijalle.
  • Normaalinopeuksisissa junissa pehmeän nukkujan hinta on jopa hieman alhaisempi kuin suurnopeusjunien ensimmäisen luokan istuimen. Joten jos aikataulut ovat käytettävissä, voit ehkä harkita pehmeän nukkujan ottamista normaalinopeuksiseen junaan. Voit makuulla useita tunteja lepäämään lyhyesti.
  • Se on yli 12 kilometriä Lanzhou West -rautatieasemalta kaupungin keskustaan. Löydät julkisen liikenteen Lanzhoun läntiselle rautatieasemalle ja takaisin:

- Ota metrolinja 2;

- käyttää julkisia busseja (linja 1/5/18/31/35/50/53/77/88/105/106/127/129/132/136/137/157/158/606/b1/q77/k102)

  • Lanzhoun rautatieasema on aivan Lanzhoun kaupungin keskustassa, mikä on erittäin kätevää.
  • Se on noin 40 kilometriä (24 mailia) Zhangye-rautatieasemalta Danxian kansalliseen geologiseen puistoon.

-vuokra-auto lähialueelta, hinta on noin 300 CNY per auto (4- tai 5-paikkainen ajoneuvo).

-Ota julkisen liikenteen bussi New Line 1 Zhangye West -rautatieasemalta Zhangye Westin pitkän matkan linja-autoterminaaliin ja sitten pitkän matkan bussilla Danxia National Geologicaliin. Yhden matkan hinta on noin 30 CNY.

-Ota julkisen liikenteen bussi linja 1 Zhangye-rautatieasemalta Zhangye Westin pitkän matkan linja-autoterminaaliin ja sitten pitkän matkan bussilla Danxia National Geologicaliin. Yhden matkan hinta on noin 30 CNY.