Tärkein >> Matkaopas >> Lanzhou-Xining-junat

Lanzhou-Xining-junat

Kiinan junalippujen varaus Ole hyvä ja valitse

Lanzhoun ja Xiningin välillä kulkee päivittäin 34 junaparia, joista 17 paria suurnopeusjunia ja 17 paria tavallisia junia. Lanzhou on Gansun maakunnan pääkaupunki ja Xining on Qinghain maakunnan pääkaupunki.

Lanzhou - Xiningin suurnopeusjunat

Nopeita faktoja

  • Etäisyys: 188 - 328 kilometriä (noin 116 - 203 mailia)
  • Terminaalit: Lanzhoun läntinen rautatieasema / Lanzhoun rautatieasema, Xiningin rautatieasema
  • Kesto: 2-2½ tuntia

Lanzhoun ja Xiningin suurnopeusjunien aikataulut

(Päivitetty 18.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto

D2751



06:48

09:15

2 h 27 min

D55

08:35

10:44

2 h 09 min

D2741

14:18

16:32

2 h 14 min

D2699

19:35

21:48

2 h 13 min

Huomaa: Yllä luetellut junat ovat vain osa käytössä olevista junista. Aikataulu on vain tiedoksi.

Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Xiningin ja Lanzhoun suurnopeusjunien aikataulut

(Päivitetty 18.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto

D2692

10:24

12:33

2 h 09 min

D2682

12:36

14:46

2 h 10 min

D56

17:47

20:20

2 h 33 min

D2746

21:49

23:52

2 h 03 min

Lanzhoun ja Xiningin suurnopeusjunien lippujen hinnat

Ensimmäinen luokka Toinen luokka

93 ¥ (14 dollaria)

58 ¥ (9 dollaria)

Lanzhou - Xiningin normaalinopeusjunat

Nopeita faktoja

  • Terminaalit: Lanzhoun rautatieasema, Xiningin rautatieasema
  • Kesto: 2½-3 tuntia

Normaalinopeuksisten junien aikataulut Lanzhousta Xiningiin

(Päivitetty 18.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto

K1517

05:13

08:10

2 h 57 min

T175

08:01

10:36

2 h 35 min

Z21

12:32

15:01

2 h 29 min

Z165

18:34

21:07

2 h 33 min

  • Huomaa: Yllä luetellut junat ovat vain osa käytössä olevista junista. Aikataulu on vain tiedoksi.
  • Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.
  • +1 tarkoittaa, että saavut toisena päivänä.

Normaalinopeuksisten junien aikataulut Xiningistä Lanzhouhun

(Päivitetty 18.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto

Z918

07:32

09:24

2 h 21 min

T176

12:15

14:48

2 h 33 min

Z22

13:40

16:15

2 h 35 min

K1060

21:55

01: 04 + 1

3 h 09 min

Normaalinopeuksisten junalippujen hinnat Lanzhousta Xiningiin

Pehmeä nukkuja Kova nukkuja Kova istuin

118,5 ¥ (19 $)

78,5 ¥ (13 $)

32,5 ¥ (5 $)

  • Xiningin ja Lanzhoun välillä kulkee useita junia kahden maakunnan pääkaupungeina.
  • Yllä olevasta johdannosta saatat huomata, että normaalinopeuksisilla junilla matkustamisen kesto on samanlainen kuin suurnopeusjunien matkustamisen kesto! Tämä johtuu siitä, että suurnopeusjunat kulkevat matkan varrella useampien kaupunkien ohi aluekehityksen vuoksi. Ensimmäisen luokan ja Hard Sleeperin hinnat ovat samanlaiset.
  • Kiinnitä huomiota Lanzhoun asemiin, varsinkin kun otat suurnopeusjunia. Sekä Lanzhoun rautatieasemalta että Lanzhoun läntisellä rautatieasemalla on suurnopeusjunia.
  • Se on yli 12 kilometriä Lanzhou West -rautatieasemalta kaupungin keskustaan. Löydät julkisen liikenteen Lanzhoun läntiselle rautatieasemalle ja takaisin:

- Ota metrolinja 2;

- käyttää julkisia busseja (linja 1/5/18/31/35/50/53/77/88/105/106/127/129/132/136/137/157/158/606/b1/q77/k102)

  • Lanzhoun rautatieasema on aivan Lanzhoun kaupungin keskustassa, mikä on erittäin kätevää.