Tärkein >> Matkaopas >> Lanzhou-Tianshui-junat

Lanzhou-Tianshui-junat

Kiinan junalippujen varaus Ole hyvä ja valitse

Lanzhoun ja Tianshuin välillä kulkee päivittäin 82 junaparia! Se sisältää 31 paria normaalinopeusjunia ja 51 suurnopeusjunia! Voimme sanoa, että junat ovat enemmän kuin tarpeeksi! Kuuluisa Maiji Mountain Grottoes sijaitsee Tianshuissa.

Lanzhou - Tianshui suurnopeusjunat

Nopeita faktoja

  • Etäisyys: 52-83 kilometriä (noin 32-52)
  • Terminaalit: Lanzhoun läntinen rautatieasema / Lanzhoun uuden alueen rautatieasema, Tianshuin eteläinen rautatieasema
  • Kesto: 1-1½ tuntia
  • Pääpysäkit: Longxi

Lanzhoun ja Tianshuin suurnopeusjunien aikataulut

(Päivitetty 20.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto

G3186



06:01

07:20

1 h 19 min

D2570

11:00

12:16

1 h 16 min

G2022

14:42

16:05

1 h 23 min

D2684

19:50

21:18

1 h 28 min

Huomaa: Yllä luetellut junat ovat vain osa käytössä olevista junista. Aikataulu on vain tiedoksi.

Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Tianshuista Lanzhouhun suurten nopeuksien junien aikataulut

(Päivitetty 20.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto

D2651

09:56

11:12

1 h 16 min

G2021

12:55

14:20

1 h 25 min

G1875

16:38

18:00

1 h 22 min

G845

22:38

23:50

1 h 12 min

Lanzhoun ja Tianshuin suurnopeusjunien lippujen hinnat

Business Class Ensimmäinen luokka Toinen luokka

249–299 ¥ (35–43 dollaria)

99–159 ¥ (14–23 dollaria)

83–100 ¥ (12–14 dollaria)

Lanzhou - Tianshui normaalinopeusjunat

Nopeita faktoja

  • Terminaalit: Tianshuin rautatieasema, Lanzhoun rautatieasema
  • Kesto: 3½-5½ tuntia
  • Pääpysäkit: Longxi

Lanzhoun ja Tianshuin normaalinopeusjuna-aikataulut

(Päivitetty 20.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto

K680

00:48

05:21

4 h 33 min

Z232

11:09

15:11

4 h 02 min

T114

14:05

18:26

4 h 21 min

K1028

23:45

05:00 + 1

5 h 15 min

  • Huomaa: Yllä luetellut junat ovat vain osa käytössä olevista junista. Aikataulu on vain tiedoksi.
  • Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.
  • +1 tarkoittaa, että saavut toisena päivänä.

Normaalinopeuksisten junien aikataulut Tianshuista Lanzhouhun

(Päivitetty 20.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto

K679

00:37

04:41

4 h 04 min

T307

11:37

15:30

3 h 52 min

Z231

13:10

viisi iltapäivällä

3 h 50 min

Z305

16:24

20:01

3 h 37 min

Lanzhou - Tianshui -normaalinopeusjunalippujen hinnat

Pehmeä nukkuja Kova nukkuja Kova istuin

149 ¥ (21 dollaria)

97,5 ¥ (14 $)

51,5 ¥ (8 $)

  • Voit huomata, että suurnopeusjunien ja normaalinopeusjunien hinnat ovat samanlaiset. Kesto on varsin lyhyt ja junavalinnat ovat enemmän kuin tarpeeksi. Voit valita junat tarpeidesi mukaan.
  • Kiinnitä huomiota asemiin. Normaalinopeuksiset ja suurnopeusjunat ovat eri asemilla Lanzhoussa/Tianshuissa.
  • Voit mennä linjalla 60 Tianshuin eteläiseltä rautatieasemalta kuuluisalle Maiji Mountain Grottoesille. Se maksaa noin 2 CNY ja kesto on noin 1 tunti ja 48 minuuttia.
  • Sekä Tianshuin eteläinen rautatieasema että Tianshuin rautatieasema ovat suhteellisen lähellä kaupungin keskustaa. Näiden kahden aseman välinen etäisyys on noin 7,6 kilometriä. Voit matkustaa linjan 58 julkisen liikenteen bussilla.