Tärkein >> Matkaopas >> Lanzhou-Luoyangin junat

Lanzhou-Luoyangin junat

Kiinan junalippujen varaus Ole hyvä ja valitse

Lanzhoun ja Luoyangin välillä liikennöi 37 paria junia, joista 20 paria suurnopeusjunia ja 17 paria normaalinopeuksisia junia. Matkan kesto suurnopeusjunalla on noin 4½ tuntia, kun taas normaalinopeusjunassa vähintään 13 tuntia.

Lanzhou–Luoyang-suurnopeusjunat

Nopeita faktoja

  • Etäisyys: 948 - 1 063 kilometriä (noin 589 - 663 mailia)
  • Terminaalit: Lanzhoun läntinen rautatieasema, Luoyang Longmenin rautatieasema
  • Kesto: 4½-5 tuntia
  • Pääpysäkit: Tianshui, Xi'an

Lanzhoun ja Luoyangin suurnopeusjunien aikataulut

(Päivitetty 19.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto

G3186



06:01

10:29

4 h 28 min

G846

10:33

15:22

4 h 49 min

G2024

15:41

20:22

4 h 41 min

D312

17:15

22:00

4 h 45 min

Huomaa: Yllä luetellut junat ovat vain osa käytössä olevista junista. Aikataulu on vain tiedoksi.

Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Luoyang - Lanzhou suurten nopeuksien junien aikataulut

(Päivitetty 19.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto

G2021

09:25

14:20

4 h 55 min

G1875

12:55

18:00

5 h 5 min

G3165

16:50

21:33

4 h 43 min

G2095

17:52

22:42

4 h 50 min

Lanzhoun ja Luoyangin suurnopeusjunien lippujen hinnat

Business Class Ensimmäinen luokka Toinen luokka

1 076,5–1 106,5 ¥ (155–159 $)

510,5–563,5 ¥ (74–86 $)

349–359 ¥ (50–54 dollaria)

Normaalinopeuksiset junat Lanzhou–Luoyang

Nopeita faktoja

  • Terminaalit: Lanzhoun rautatieasema, Luoyangin rautatieasema
  • Kesto: 12-14 tuntia
  • Pääpysäkit: Tianshui, Xi'an

Normaalinopeuksisten junien aikataulut Lanzhousta Luoyangiin

(Päivitetty 19.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto

K420

08:45

23:33

14 h 48 min

Z42

12:26

01:31

13 h 5 min

T198

15:45

05:27

13 h 42 min

K1028

23:45

16:15

16 h 30 min

Huomaa: Yllä luetellut junat ovat vain osa käytössä olevista junista. Aikataulu on vain tiedoksi.

Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Normaalinopeusjuna-aikataulut Luoyangista Lanzhouhun

(Päivitetty 19.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto

T113

00:35

12:52

12 h 17 min

Z135

02:50

15:03

12 h 13 min

K177

17:14

06:35

13 h 21 min

Z127

23:34

11:30

11 h 56 min

Normaalinopeuksisten junalippujen hinnat Lanzhousta Luoyangiin

Superior Soft Sleeper Pehmeä nukkuja Kova nukkuja Kova istuin

684,5 ¥ (108 $)

372,5 ¥ (59 $)

238,5 ¥ (38 $)

138,5 ¥ (20 $)

Vinkkejä junalla matkustamiseen

Jos budjettisi on rajallinen, harkitse yön yli kulkevaa normaalinopeusjunaa säästääksesi yön hotellilaskun. Se maksaa vain noin 59 USD pehmeästä nukkujasta.

Kiinnitä huomiota asemiin, varsinkin kun sinulla on jatkojuna.

Kuljetus Luoyang Longmenin rautatieasemalle ja takaisin:

  • Kulje bussilla 76 - hinta on 2 CNY per henkilö.
  • Ota taksi - hinta on 25 CNY.

Se on vain noin 4 kilometrin päässä Luoyang Longmenin rautatieasemalta Longmen Grottoesille, ja niiden välillä kulkee bussikuljetus. Nouse vain bussiin lähellä asemaa.

Luoyangin rautatieasemalle kulkevat seuraavat julkiset bussit: K50, K55, K62, K68, 102, 103 ja paljon muuta.