Tärkein >> Matkaopas >> Lanzhou-Jiayuguan junat

Lanzhou-Jiayuguan junat

Kiinan junalippujen varaus Ole hyvä ja valitse

Tällä hetkellä Lanzhoun ja Jiayuguanin välillä liikennöi 12 paria suurnopeusjunia ja 26 paria normaalinopeusjunia. Valittavissa olevat vaihtoehdot ovat enemmän kuin tarpeeksi.

Lanzhou - Jiayuguanin suurnopeusjunat

Nopeita faktoja

  • Etäisyys: 710 kilometriä (noin 441 mailia)
  • Terminaalit: Lanzhoun läntinen rautatieasema, Lanzhoun rautatieasema, Jiayuguanin eteläinen rautatieasema
  • Kesto: 5½ - 6½ tuntia

Lanzhoun ja Jiayuguanin suurnopeusjunien aikataulut

(Päivitetty 18.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto

D2751



06:48

13:04

6 h 16 min

D55

08:35

14:08

5 h 33 min

D2741

14:18

19:49

5 h 31 min

D2757

16:20

22:09

5 h 49 min

Huomaa: Yllä luetellut junat ovat vain osa käytössä olevista junista. Aikataulu on vain tiedoksi.

Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Jiayuguanin ja Lanzhoun suurnopeusjunien aikataulut

(Päivitetty 18.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto

D2742

08:07

13:51

5 h 44 min

D56

14:27

20:20

5 h 53 min

D2712

17:55

23:45

5 h 50 min

D2746

18:20

23:52

5 h 32 min

Lanzhou - Jiayuguan suurnopeusjunien lippujen hinnat

Ensimmäinen luokka Toinen luokka

344 ¥ (50 $)

215 ¥ (31 $)

Lanzhou - Jiayuguan normaalinopeusjunat

Nopeita faktoja

  • Terminaalit: Lanzhoun rautatieasema, Jiayuguanin rautatieasema
  • Kesto: 7½ - 9 tuntia

Normaalinopeuksisten junien aikataulut Lanzhousta Jiayuguaniin

(Päivitetty 18.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto

K453

04:11

13:09

8 h 58 min

T197

12:04

19:38

7 h 34 min

Z41

18:41

01: 58 + 1

7 h 17 min

T6601

21:50

06: 20 + 1

8 h 30 min

  • Huomaa: Yllä luetellut junat ovat vain osa käytössä olevista junista. Aikataulu on vain tiedoksi.
  • Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.
  • +1 tarkoittaa, että saavut toisena päivänä.

Normaalinopeuksisten junien aikataulut Jiayuguanista Lanzhouhun

(Päivitetty 18.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto

T270

00:35

09:00

8 h 25 min

Z42

04:55

12:09

7 h 14 min

K454

13:40

23:48

10 h 08 min

T6602

22:30

07:11

8 h 41 min

Lanzhou - Jiayuguan normaalinopeuksisen junan lippujen hinnat

Superior Soft Sleeper Pehmeä nukkuja Kova nukkuja Kova istuin

547 ¥ (80 dollaria)

285–319 ¥ (42–47 dollaria)

190–223 ¥ (28–33 dollaria)

102 ¥ (15 $)

  • Jiayuguan oli kuljetuslinnoitus muinaisella 'Silkkitiellä'. Jiayuguan on maailman kulttuuriperintö. Siksi China Railway liikennöi niin paljon junia Jiayuguanin ja Lanzhoun välillä.
  • Kiinnitä huomiota Lanzhoun asemiin, kun matkustat suurnopeusjunilla, etenkin jos sinulla on jatkojuna.
  • Jiayuguanin rautatieasema on aivan kaupungin keskustassa ja Jiayuguanin eteläinen rautatieasema on noin 7 kilometrin päässä Jiayuguanin rautatieasemalta. Näille kahdelle asemalle pääset bussilla linja 12.
  • Se on yli 12 kilometriä Lanzhou West -rautatieasemalta kaupungin keskustaan. Löydät julkisen liikenteen Lanzhoun läntiselle rautatieasemalle ja takaisin:

- Ota metrolinja 2;

- käyttää julkisia busseja (linja 1/5/18/31/35/50/53/77/88/105/106/127/129/132/136/137/157/158/606/b1/q77/k102)

  • Lanzhoun rautatieasema on aivan Lanzhoun kaupungin keskustassa, mikä on erittäin kätevää.