Tärkein >> Matkaopas >> Lanzhou-Dunhuang junat

Lanzhou-Dunhuang junat

Kiinan junalippujen varaus Ole hyvä ja valitse

Sekä Lanzhou että Dunhuang sijaitsevat muinaisen Silkkitien varrella. Näiden kahden kaupungin välillä kulkee kaksi paria suurnopeusjunia, jotka kestävät noin 8 tuntia.

Normaalinopeusjunat ovat myös hyvä valinta, jos budjettisi on rajallinen. Tällä hetkellä näiden kahden kaupungin välillä liikennöi kolmesta viiteen paria normaalinopeusjunia, mutta matka kestää yli 11 tuntia.

Lanzhou-Dunhuang suurnopeusjunat

Nopeita faktoja

  • Etäisyys:1060 kilometriä (659 mailia)
  • Päätteet: Lanzhoun rautatieasema, Lanzhoun läntinen rautatieasema, Dunhuangin rautatieasema
  • Kesto:8-8½ tuntia
  • Pääpysäkit: Xining, Zhangye, Jiayuguan

Lanzhoun ja Dunhuangin suurnopeusjunien aikataulut

(Päivitetty 17.3.2020)



Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
D2749 12:09 20:47 8 h 38 min
  • Huomaa:Yllä kuvattu juna on vain yksi käytössä olevista junista. Aikataulu on vain tiedoksi.
  • Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Dunhuang - Lanzhou suurten nopeuksien junien aikataulut

(Päivitetty 17.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
D2759 09:56 18:14 8 h 18 min

Lanzhoun ja Dunhuangin suurnopeusjunien lippujen hinnat

Ensimmäinen luokka Toinen luokka
518 ¥ (76 $) 324 ¥ (47 dollaria)

Normaalinopeuksiset junat Lanzhou–Dunhuang

Nopeita faktoja

  • Päätteet: Lanzhoun rautatieasema, Dunhuangin rautatie
  • Kesto:11-13½ tuntia
  • Pääpysäkit:Zhangye, Jiayuguan

Normaalinopeuksisten junien aikataulut Lanzhousta Dunhuangiin

(Päivitetty 17.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
K367 19:00 08:38 13 h 38 min
Y667 18:00 05:53 11 h 53 min
K367 19:00 08:38 13h 38 min
  • Huomaa:Yllä luetellut junat ovat vain osa käytössä olevista junista. Aikataulu on vain tiedoksi.
  • Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Normaalinopeuksisten junien aikataulut Dunhuangista Lanzhouhun

(Päivitetty 17.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
K369 08:40 23:34 14 h 54 min
K9669 18:13 09:15 15 h 2 min
Y669 20:52 07:25 10 h 33 min

Normaalinopeuksisten junalippujen hinnat Lanzhousta Dunhuangiin

Superior Soft Sleeper Pehmeä nukkuja Kova nukkuja Kova istuin
745,5 ¥ (109 $) 398,5–426,5 ¥ (58–62 dollaria) 261,5 ¥ (38 $) 141,5 ¥ (21 $)

Vinkkejä junalla matkustamiseen

Suosittelemme yleensäsuurnopeusjunia, koska suurnopeusjunan toisen luokan istuimen hinta on jopa alhaisempi kuin normaalinopeuksisen junan pehmeän nukkujan. Suurnopeusjunat säästävät myös 2–6 tuntia.

Jos budjettisi on kuitenkin rajallinen, voit harkita normaalinopeuksisen junan yöpymistäsäästää yön hotellilaskun.

Zhangye ja Jiayuguanovat matkalla Lanzhousta Dunhuangiin. Jos suunnittelet Silkkitie-junamatkaa näiden kahden kaupungin välillä, voit nousta edellä mainituilla junilla Zhangye- tai Jiayuguan-rautatieasemalle.