Tärkein >> Matkaopas >> Lanzhou - Chongqingin suurnopeusjuna

Lanzhou - Chongqingin suurnopeusjuna

Kiinan junalippujen varaus Ole hyvä ja valitse

Lanzhou – Chongqing High-Speed, alkaa Lanzhousta pohjoisessa ja päättyy Chongqingiin etelässä ohittaen kolme Gansun, Sichuanin ja Chongqingin maakuntaa. Tällä hetkellä Chongqingin ja Lanzhoun välillä kulkee kaksi luotijunaa, joiden suunniteltu nopeus on 350 km/h ja matka-aika noin 7 tuntia. Ensimmäisen ja toisen luokan istuimet ovat luotijunissa. Lisäksi normaalinopeuksisia junia on 5 paria, ja 800 kilometrin matkaan menee 11-14 tuntia. Sleeper-luokat on myös hyvä valinta kustannustehokkaalle junamatkalle.

lanzhou-chongqing suurnopeusjuna, Kiina luotijuna

Lanzhoun ja Chongqingin suurnopeusjunien aikataulut

(Päivitetty 17.2.2020)



Lanzhousta pohjoiseen Chongqingiin
Junan numero Lähtöaika Saapumisaika Kesto
D754 08:55 15:54 6 h 59 m
Lanzhou West Chongqing North
Junan numero Lähtöaika Saapumisaika Kesto
D752 15:42 23:25 7 h 43 m

Ajantasaiset juna-aikataulut Lanzhoun ja Chongqingin suurnopeusjunien välillä.

Chongqingin ja Lanzhoun suurnopeusjunien aikataulut

(Päivitetty 17.2.2020)

Chongqing Pohjois Lanzhou
Junan numero Lähtöaika Saapumisaika Kesto
D751 06:40 13:39 6 h 59 m
D753 16:25 23:54 7 h 29 m

Ajantasaiset juna-aikataulut Chongqingista Lanzhouhun

Lanzhou – Chongqingin suurnopeusjunien lippujen hinnat

Liiketoimintaa Ensimmäinen luokka Toinen luokka
- 52 dollaria (356 CNY) 33 dollaria (222 CNY)

Lanzhou – Chongqing ei-luotijuna

Lanzhousta Chongqingiin tavalliset juna-aikataulut

(Päivitetty 17.2.2020)

Lanzhousta Chongqingiin
Junan numero Lähtöaika Saapumisaika Kesto
K544 00:50 12:38 11 h 48 m
K652 07:16 19:18 12 h 2 min
K778 07:30 19:43 12 h 13 m
K680 22:37 12:49 seuraavana päivänä 14 h 12 m
K1504 23:28 10:19 seuraavana päivänä 15 h 51 m

Tavalliset juna-aikataulut Chongqingista Lanzhouhun

(Päivitetty 17.2.2020)

Chongqing Lanzhouhun
Junan numero Lähtöaika Saapumisaika Kesto
K651 07:58 20:19 12 h 21 min
K1503 08:58 19:38 10 h 40 m
K777 11:22 21:20 9 h 58 m
K679 15:33 04:41 seuraavana päivänä 13 h 8 min
K543 19:04 05:34 seuraavana päivänä 10 h 30 m
Z223 22:25 09:11 seuraavana päivänä 10 h 46 m

Aiheeseen liittyvät artikkelit

  • Hongkongista Guiliniin nopea juna
  • Guangzhousta Guiliniin suurnopeusjuna
  • Kuinka varata Kiinan junaliput verkossa
  • Yöjunalla Kiinassa