Tärkein >> Matkaopas >> Kunming - Nanjing-junat

Kunming - Nanjing-junat

Kiinan junalippujen varaus Ole hyvä ja valitse

Kunming–Nanjing-junareitti yhdistää Yunnanin ja Jiangsun maakuntien kaksi pääkaupunkia. Viisi junaparia liikennöi päivittäin. Kolme paria on G-luokan suurnopeusjunia ja lyhin matka-aika on 10 tuntia 24 minuuttia.

Kunming–Nanjing-suurnopeusjunat

Nopeita faktoja

Kunmingin ja Nanjingin suurnopeusjuna-aikataulut

(Päivitetty 1.4.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
G1380 07:24 20:19 12 h 55 min
G1378 07:36 21:04 13 h 28 min
G1540 10:20 21:14 10 h 54 min

Huomaa: Aikataulu on vain tiedoksi.



Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Nanjingin ja Kunmingin suurnopeusjunien aikataulut

(Päivitetty 1.4.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
G1379 07:38 20:16 12 h 38 min
G1377 07:39 21:14 13 h 35 min
G1539 09:05 19:29 10 h 24 min

Kunmingin ja Nanjingin suurnopeusjunien lippujen hinnat

Business Class Superior luokka Ensimmäinen luokka Toinen luokka
2 768,5–3 022 ¥ (394–430 $) 1 627 ¥ (232 $) 1 425–1 611,5 ¥ (203–230 $) 865,5–960,5 ¥ (124–137 $)

Normaalinopeuksiset junat Kunming–Nanjing

Nopeita faktoja

Normaalinopeusjuna-aikataulut Kunmingista Nanjingiin

(Päivitetty 1.4.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
K138 18:55 06: 54 + 2 35 h 59 min
K156 19:23 09: 48 + 2 38 h 25 min

Huomaa: Aikataulu on vain tiedoksi.

+2 tarkoittaa, että saavut kolmantena päivänä.

Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Normaalinopeuksisten junien aikataulut Nanjingista Kunmingiin

(Päivitetty 1.4.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
K155 16:23 07: 03 + 2 38 h 40 min
K137 22:08 09: 07 + 2 34 h 59 min

Normaalinopeuksisten junalippujen hinnat Kunmingista Nanjingiin

Pehmeä nukkuja Kova nukkuja Kova istuin
791–819 ¥ (113–117 dollaria) 504–518 ¥ (72–74 dollaria) 268,5–278,5 ¥ (39–40 dollaria)

Juna vai lentokone - kumpi on parempi?

Kumpi on parempi, riippuu matkasi syystä.

Jos matkustat työasioissa, on parempi lentää, koska tämä on nopein kulkuväline Kunmingista Nanjingiin tai päinvastoin. Lentoliput voivat olla kilpailukykyisiä, kun on alennuksia.

Jos matkustat turistina, on parempi käyttää suurnopeusjunia, koska ne ovat nopeita, täsmällisiä ja savuttomia. Lippujen hinnat ovat kohtuulliset. Voit kävellä junissa venytellä jalkojasi ja nauttia näkymistä matkan ikkunoista.

Normaalinopeusjunilla ei kuitenkaan ole suositeltavaa matkustaa, koska matka kestää liian kauan ja tilat ja ympäristö eivät ole kovin hyvät.

Katso tarkemmat tiedot alta:

Pikajuna Normaalinopeusjuna Lentokone
Lipun hinta 137 dollaria toisesta luokasta
230 dollaria ensimmäisestä luokasta
US$74 kovalle nukkujalle
117 dollaria pehmeästä nukkujasta
350 dollaria turistiluokassa
Kesto 10-13½ tuntia 35-39 tuntia 3 tuntia
Täsmällisyys Täsmällinen Satunnaisia ​​viivästyksiä Satunnaisia ​​viivästyksiä
Istuintila Enemmän jalkatilaa kuin lentokoneessa Tilava Ahdas