Tärkein >> Matkaopas >> Junat Guangzhou-Nanchang

Junat Guangzhou-Nanchang

Kiinan junalippujen varaus Ole hyvä ja valitse

Guangzhou–Nanchang-junareitillä liikennöi 12 paria suurnopeusjunia ja yhdeksän paria normaalinopeusjunia. Matkan kesto suurnopeusjunassa on kaksi tai kolme kertaa lyhyempi kuin normaalinopeusjunassa.

Guangzhou–Nanchang-suurnopeusjunat

Nopeita faktoja

  • Etäisyys:781 kilometriä (485 mailia)
  • Päätteet:Guangzhoun eteläinen rautatieasema, Nanchangin läntinen rautatieasema
  • Kesto:3-5 tuntia
  • Pääpysäkit:Guangzhou, Changsha, Nanchang

Guangzhoun ja Nanchangin suurnopeusjunien aikataulut

(Päivitetty 9.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto

G1408



06:23

10:50

4 h 27 min

G646

13:40

18:01

4 h 21 min

D1306

15:38

19:33

3 h 55 min

G638

19:11

23:26

4 h 15 min

  • Huomaa:Yllä luetellut junat ovat vain osa käytössä olevista junista. Aikataulu on vain tiedoksi.
  • Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Nanchang - Guangzhou suurten nopeuksien junien aikataulut

(Päivitetty 9.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto

G1401

07:20

12:13

4 h 53 min

G85

11:04

14:51

3 h 47 min

G99

17:35

21:33

3 h 58 min

G1305

18:55

23:38

4 h 43 min

Guangzhou - Nanchang suurnopeusjunien lippujen hinnat

Business Class Superior luokka Ensimmäinen luokka Toinen luokka

1 491 ¥ (214 $)

899 ¥ (129 dollaria)

768,5 ¥ (110 $)

472 ¥ (68 $)

Normaalinopeuksiset junat Guangzhou–Nanchang

Nopeita faktoja

  • Päätteet:Guangzhoun rautatieasema, Guangzhoun itäinen rautatieasema, Nanchangin rautatieasema, Nanchangin läntinen rautatieasema
  • Kesto:12-14 tuntia
  • Pääpysäkit:Guangzhou, Hengyang, Nanchang

Normaalinopeusjuna-aikataulut Guangzhousta Nanchangiin

(Päivitetty 9.3.2020)

Junat Guangzhoun rautatieasemalta Nanchang Westin rautatieasemalle:

Junan numero

Lähtö

Saapuminen

Kesto

Z112

07:36

17:02

9 h 26 min

K85

18:35

05:53

11 h 18 min

Junat Guangzhoun itäiseltä rautatieasemalta Nanchangin rautatieasemalle:

Junan numero

Lähtö

Saapuminen

Kesto

K675

07:45

20:04

12 h 19 min

T219

11:12

23:13

12 h 1 min

K1666

23:08

13:19

14 h 11 min

  • Huomaa:Yllä luetellut junat ovat vain osa käytössä olevista junista. Aikataulu on vain tiedoksi.
  • Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Normaalinopeusjuna-aikataulut Nanchangista Guangzhouhun

(Päivitetty 9.3.2020)

Junat Nanchang West -rautatieasemalta Guangzhoun rautatieasemalle:

Junan numero

Lähtö

Saapuminen

Kesto

Z111

12:01

21:05

9 h 4 min

K87

20:05

07:35

11 h 30 min

Juna Nanchangin rautatieasemalta Guangzhoun itäiseen rautatieasemalle:

Junan numero

Lähtö

Saapuminen

Kesto

T157

01:39

14:02

12 h 23 min

K1665

09:25

21:50

12 h 25 min

T221

20:17

08:43

12 h 26 min

Normaalinopeuksisten junien lippujen hinnat Guangzhousta Nanchangiin

Superior Soft Sleeper Pehmeä nukkuja Kova nukkuja Kova istuin

811 ¥ (116 $)

447 ¥ (64 dollaria)

287 ¥ (41 dollaria)

161 ¥ (23 dollaria)

Nanchangin läntinen rautatieasema

  • Kiinalainen nimi:Nanchangin läntinen rautatieasema
  • Osoite:West Station Avenue, Xinjianin alue, Nanchang, Jiangxin maakunta
  • kiinalainen osoite:Xizhan Street, Xinjianin alue, Nanchang City, Jiangxin maakunta
  • Mittari:Linja 2 liikennöi tällä asemalla.

Voit siirtyä metrolinjalla 2 Nanchangin rautatieaseman ja Nanchangin läntisen rautatieaseman välillä.