Tärkein >> Matkaopas >> Junat Guangzhou-Jinan

Junat Guangzhou-Jinan

Kiinan junalippujen varaus Ole hyvä ja valitse

Tällä hetkellä Guangzhoun ja Jinanin välillä liikennöi kolme paria suurnopeusjunia ja kaksi paria normaalinopeusjunia. Matka-aika suurnopeusjunalla on noin 10 tuntia, kun taas normaalinopeusjunassa kaksinkertainen pituus.

Guangzhou–Jinan-suurnopeusjunat

Nopeita faktoja

  • Etäisyys:1 998–2 281 kilometriä (1 242–1 417 mailia)
  • Päätteet:Guangzhoun eteläinen rautatieasema, Jinanin läntinen rautatieasema
  • Kesto:10-10½ tuntia
  • Pääpysäkit:Hengyang, Changsha, Yueyang, Wuhan, Zhengzhou, Xuzhou

Guangzhoun ja Jinanin suurnopeusjunien aikataulut

(Päivitetty 30.4.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
G276 06:38 16:49 10 h 11 min
G2056 08:05 18:34 10 h 29 min
G280 08:15 18:13 9 h 58 min
  • Huomaa:Aikataulu on vain tiedoksi.
  • Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Jinanin ja Guangzhoun suurnopeusjunien aikataulut

(Päivitetty 30.4.2020)



Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
G279 07:35 17:44 10 h 9 min
G275 09:07 19:15 10 h 8 min
G2058 10:14 21:01 10 h 47 min

Guangzhou - Jinan suurnopeusjunien lippujen hinnat

Business Class Ensimmäinen luokka Toinen luokka
2 810,5–2 848,5 ¥ (400–406 $) 1 435,5–1 454,5 ¥ (204–207 $) 895–902 ¥ (128–129 $)

Normaalinopeuksiset junat Guangzhou–Jinan

Nopeita faktoja

  • Päätteet:Guangzhoun rautatieasema, Jinanin rautatieasema
  • Kesto:22½-26½ tuntia
  • Pääpysäkit:Hengyang, Changsha, Yueyang, Wuhan, Zhengzhou, Xuzhou

Normaalinopeusjuna-aikataulut Guangzhousta Jinaniin

(Päivitetty 30.4.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
T180 20:19 18: 47 + 1 22 h 28 min
Z168 22:53 01: 28 + 2 26 h 35 min
  • Huomaa:Aikataulu on vain tiedoksi. Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.
  • +1 tarkoittaa, että saavut toisena päivänä.
  • +2 tarkoittaa, että saavut kolmantena päivänä.

Normaalinopeusjuna-aikataulut Jinanista Guangzhouhun

(Päivitetty 30.4.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
T179 17:19 16: 30 + 1 23 h 11 min
Z167 18:08 18: 51 + 1 24 h 43 min

Normaalinopeuksisten junalippujen hinnat Guangzhousta Jinaniin

Pehmeä nukkuja Kova nukkuja Kova istuin
682–750 ¥ (107–118 dollaria) 381–426 ¥ (60–67 dollaria) 224–251 ¥ (32–36 dollaria)

Matkasuositukset

Jos budjettisi on rajallinen, voit harkita yön yli kulkevaa normaalinopeusjunaa. Nukkumalipun hinta on paljon halvempi kuin nopean junan lipun.

Voit myös harkita lentoa. Guangzhoun ja Jinanin välillä lentää päivittäin yli 10 lentoparia ja matkan kesto on noin 3 tuntia. Täysi lentolippu on noin 1 650 CNY (236 USD).

Voit kuitenkin tarkistaa etukäteen, onko alennuksia. Joskus voit löytää erittäin hyviä alennuksia, kuten 80% alennusta huhtikuussa 2020.