Tärkein >> Matkaopas >> Junat Guangzhou-Hangzhou

Junat Guangzhou-Hangzhou

Kiinan junalippujen varaus Ole hyvä ja valitse

Neljä paria suurnopeusjunia ja neljä paria normaalinopeusjunia liikennöi Guangzhou–Hangzhou-junareitillä. Suurnopeusjunat liikennöivät Guangzhou Southin ja Hangzhou Eastin suurnopeusjuna-asemilla, matkan kesto 6-7 tuntia. Normaalinopeuksiset junat liikennöivät Guangzhoun rautatieasemalla ja Hangzhoun pohjoisella rautatieasemalla, ja matka-aika on 16-21 tuntia.

Suurnopeusjunat Guangzhou–Hangzhou

Nopeita faktoja

  • Etäisyys: 1 252 kilometriä (778 mailia)
  • Terminaalit: Guangzhoun eteläinen rautatieasema, Hangzhoun itäinen rautatieasema
  • Kesto: 6-7½ tuntia
  • Pääpysäkit: Guangzhou, Changsha, Nanchang, Hangzhou

Guangzhousta Hangzhouhun suurten nopeuksien junien aikataulut

(Päivitetty 9.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto

G86



08:00

14:00

6 h

G1304

13:24

20:49

7 h 25 min

D1306

15:38

22:17

6 h 39 min

D1404

15:59

23:25

7 h 26 min

Ajantasaiset aikataulut saat käyttämällä tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai hakemalla China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Hangzhou - Guangzhou suurten nopeuksien junien aikataulut

(Päivitetty 9.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto

G1403

07:53

15:32

7 h 39 min

G85

08:47

14:51

6 h 4 min

G99

15:01

21:33

6 h 32 min

G1305

16:14

23:38

7 h 24 min

Guangzhou - Hangzhou suurnopeusjunien lippujen hinnat

Business Class Ensimmäinen luokka Toinen luokka

2 273 ¥ (325 $)

1 185,5 ¥ (170 $)

720 ¥ (103 $)

Normaalinopeuksiset junat Guangzhou–Hangzhou

Nopeita faktoja

  • Terminaalit: Guangzhoun rautatieasema, Hangzhoun pohjoinen rautatieasema
  • Kesto: 16-21 tuntia
  • Pääpysäkit: Guangzhou, Yiwu, Hangzhou

Normaalinopeusjuna-aikataulut Guangzhousta Hangzhouhun

(Päivitetty 9.3.2020)

Junat Guangzhoun rautatieasemalta Hangzhoun itäiselle rautatieasemalle:

Junan numero

Lähtö

Saapuminen

Kesto

K528

07:52

02:12

18 h 20 min

K512

08:13

06:13

22 h

T170

15:02

07:08

16 h 6 min

Juna Guangzhoun rautatieasemalta Hangzhoun rautatieasemalle:

Junan numero

Lähtö

Saapuminen

Kesto

K210

21:03

13:42

16 h 39 min

Ajantasaiset aikataulut saat käyttämällä tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai hakemalla China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Hangzhou - Guangzhou normaalinopeusjuna-aikataulut

(Päivitetty 9.3.2020)

Junat Hangzhou East -rautatieasemalta Guangzhoun rautatieasemalle:

Junan numero

Lähtö

Saapuminen

Kesto

T169

12:46

05:12

16 h 26 min

K527

21:27

18:30

21 h 3 min

K511

21:40

16:51

19 h 11 min

Juna Hangzhoun rautatieasemalta Guangzhoun rautatieasemalle:

Junan numero

Lähtö

Saapuminen

Kesto

K209

18:33

14:18

19 h 45 min

Normaalinopeuksisten junalippujen hinnat Guangzhousta Hangzhouhun

Pehmeä nukkuja Kova nukkuja Kova istuin

685 ¥ (98 dollaria)

377,5 ¥ (54 $)

196 ¥ (28 dollaria)

Juna vai lentokone - kumpi on parempi?

Pikajuna Normaalinopeusjuna Lentokone

Lipun hinta

103 dollaria toisesta luokasta
170 dollaria ensimmäisestä luokasta

54 dollaria kovalle nukkujalle
98 dollaria pehmeästä nukkujasta

112–216 dollaria turistiluokassa

Kesto

7-8 tuntia

16-21 tuntia

2 tuntia

Täsmällisyys

Täsmällinen

Satunnaisia ​​viivästyksiä

Satunnaisia ​​viivästyksiä

Istuintila

Enemmän jalkatilaa kuin lentokoneessa

Tilava

Ahdas

Plussat

1. Kohtuulliset lippuhinnat
2. Suurnopeusjunat ovat nopeita ja täsmällisiä
3. Voit kävellä junassa venytelläksesi jalkojasi
4. Nauti näkymistä ikkunoista matkalla

1. Kohtuulliset lippuhinnat
2. Säästä yön majoituslasku
3. Säästä enemmän aikaa vuorokaudessa nähtävyyksiin tutustumiseen
4. On mukavampaa ja mielenkiintoisempaa matkustaa makuujunalla
5. Nauti näkymistä ikkunoista matkalla

1. Nopein kuljetusmuoto Guangzhoun ja Hangzhoun välillä
2. Lentoliput voivat olla kilpailukykyisiä, kun on alennuksia