Tärkein >> Matkaopas >> Junat Guangzhou-Chongqing

Junat Guangzhou-Chongqing

Kiinan junalippujen varaus Ole hyvä ja valitse

Guangzhou–Chongqing-junareitti on erittäin suosittu asiakkaidemme keskuudessa, jotka saapuvat Kiinaan Guangzhoun sataman kautta valmiina liittymään Chongqingista alkavalle Jangtse-risteilylle.

Suurnopeusjunat Guangzhou–Chongqing

Nopeita faktoja

  • Etäisyys: 1 342 kilometriä (834 mailia)
  • Terminaalit: Guangzhoun eteläinen rautatieasema, Guangzhoun rautatieasema, Chongqingin läntinen rautatieasema
  • Kesto: 7-8 tuntia
  • Pääpysäkit: Guangzhou, Guilin, Guiyang, Chongqing

Guangzhousta Chongqingiin suurten nopeuksien junien aikataulut

(Päivitetty 9.3.2020)

D-junat Guangzhoun eteläiseltä rautatieasemalta Chongqingin läntiselle rautatieasemalle:



Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
D1882 09:05 16:28 7 h 23 min
D1822 11:00 18:43 7 h 43 min
D1874 15:09 22:52 7 h 43 min
D1878 16:12 23:53 7 h 41 min

Huomaa:Yllä luetellut junat ovat vain osa käytössä olevista junista. Aikataulu on vain tiedoksi.

Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Chongqingin ja Guangzhoun suurnopeusjunien aikataulut

(Päivitetty 9.3.2020)

D-junat Chongqing West -rautatieasemalta Guangzhoun eteläiselle rautatieasemalle:

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
D1861 07:19 14:53 7 h 34 min
D1865 08:54 16:22 7 h 28 min
D1817 12:24 19:40 7 h 16 min
D1833 16:16 23:50 7 h 34 min

Guangzhou - Chongqing suurnopeusjunalippujen hinnat

Superior luokka Ensimmäinen luokka Toinen luokka
843 ¥ (121 dollaria) 750 ¥ (108 $) 468 ¥ (67 dollaria)

Normaalinopeuksiset junat Guangzhou–Chongqing

Nopeita faktoja

  • Terminaalit: Guangzhoun rautatieasema, Chongqingin pohjoinen rautatieasema
  • Kesto: 18-31 tuntia
  • Pääpysäkit: Guangzhou, Changsha, Chongqing

Normaalinopeusjuna-aikataulut Guangzhousta Chongqingiin

(Päivitetty 9.3.2020)

K-junat Guangzhoun rautatieasemalta Chongqingin pohjoiselle rautatieasemalle:

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
K192 11:10 05:41 18 h 31 min
K587 11:44 17:13+ 1 päivä 29 h 29 min
K688 16:54 11:34 18 h 40 min

K-junat Guangzhoun rautatieasemalta Chongqingin läntiselle rautatieasemalle:

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
K356 09:22 15:40 + 1 päivä 30 h 18 min
K837 12:21 19:21 + 1 päivä 31 h

Huomaa:Yllä luetellut junat ovat vain osa käytössä olevista junista. Aikataulu on vain tiedoksi.

Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Normaalinopeuksisten junien aikataulut Chongqingista Guangzhouhun

(Päivitetty 9.3.2020)

K-junat Chongqingin pohjoiselta rautatieasemalta Guangzhoun rautatieasemalle:

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
K687 12:34 07:18 18 h 44 min
K191 14:11 10:10 19 h 59 min
K585 21:45 04:37 + 2 päivää 30 h 52 min

K-junat Chongqing West -rautatieasemalta Guangzhoun rautatieasemalle:

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
K835 21:21 05:06 + 2 päivää 31 h 45 min
K358 23:23 05:06 + 2 päivää 29 h 43 min

Normaalinopeuksisten junalippujen hinnat Guangzhousta Chongqingiin

Pehmeä nukkuja Kova nukkuja Kova istuin
664 ¥ (95 dollaria) 377,5 ¥ (54 $) 243 ¥ (35 dollaria)

Juna vai lentokone - kumpi on parempi?

Pikajuna Normaalinopeusjuna Lentokone
Lipun hinta 67 dollaria toisesta luokasta
108 dollaria ensimmäisestä luokasta
54 dollaria kovalle nukkujalle
95 dollaria pehmeästä nukkujasta
143–250 dollaria turistiluokassa
Kesto 7-8 tuntia 18-31 tuntia 2 tuntia
Täsmällisyys Täsmällinen Satunnaisia ​​viivästyksiä Satunnaisia ​​viivästyksiä
Istuintila Enemmän jalkatilaa kuin lentokoneessa Tilava Ahdas
Plussat 1. Kohtuulliset lippuhinnat
2. Suurnopeusjunat ovat nopeita ja täsmällisiä
3. Voit kävellä junassa venytelläksesi jalkojasi
4. Nauti näkymistä ikkunoista
1. Kohtuulliset lippuhinnat
2. Säästä yön majoituslasku
3. Säästä enemmän aikaa vuorokaudessa nähtävyyksiin tutustumiseen
4. On mukavampaa ja mielenkiintoisempaa matkustaa makuujunalla
1. Nopein kuljetusmuoto Guangzhoun ja Chongqingin välillä
2. Lentoliput voivat olla kilpailukykyisiä, kun on alennuksia