Tärkein >> Matkaopas >> Junat Guangzhou-Chengdu

Junat Guangzhou-Chengdu

Kiinan junalippujen varaus Ole hyvä ja valitse

Guangzhou-Chengdu -junareitillä liikennöi 19 junaparia. Niistä 15 paria on suurnopeusjunia. Kesto on 7-10 tuntia yhteen suuntaan. 4 paria on normaalinopeuksisia junia. Kesto vaihtelee 22-35 tunnin välillä yhteen suuntaan.

Guangzhou–Chengdu suurnopeusjunat

Nopeita faktoja

  • Etäisyys: 1582 kilometriä (983 mailia)
  • Terminaalit: Guangzhoun eteläinen rautatieasema, Chengdun itäinen rautatieasema
  • Kesto: 7-10 tuntia
  • Pääpysäkit: Guangzhou, Changsha, Nanchang, Chengdu

Guangzhousta Chengduun suurten nopeuksien junien aikataulut

(Päivitetty 9.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto

D1766



07:53

15:35

7 h 42 min

D1822

11:00

20:54

9 h 54 min

D1826

12:30

21:19

8 h 49 min

D1752

15:28

23:08

7 h 40 min

Huomaa: Yllä luetellut junat ovat vain osa käytössä olevista junista. Aikataulu on vain tiedoksi.

Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Chengdun ja Guangzhoun suurnopeusjunien aikataulut

(Päivitetty 9.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto

D1841

07:03

16:07

9 h 4 min

D1753

10:55

19:55

9 h

D1761

11:40

20:39

8 h 59 min

D1833

14:13

23:50

9 h 37 min

Guangzhou - Chengdu suurnopeusjunien lippujen hinnat

Ensimmäinen luokka Toinen luokka

958 ¥ (138 $)

598 ¥ (86 dollaria)

Normaalinopeuksiset junat Guangzhou–Chengdu

Nopeita faktoja

  • Terminaalit: Guangzhoun rautatieasema, Chengdun rautatieasema
  • Kesto: 22-35 tuntia
  • Pääpysäkit: Guangzhou, Changsha, Chengdu

Normaalinopeusjuna-aikataulut Guangzhousta Chengduun

(Päivitetty 9.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto

K192

11:10

09:25 seuraavana päivänä

22 h 15 min

K587

11:44

22:59 seuraavana päivänä

35 h 15 min

K486

13:04

17:33 seuraavana päivänä

28 h 29 min

Z122

22:18

23:21 seuraavana päivänä

25 h 3 min

  • Huomaa: Aikataulu on vain tiedoksi.
  • Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Normaalinopeuksisten junien aikataulut Chengdusta Guangzhouhun

(Päivitetty 9.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto

K192

11:10

09:25 seuraavana päivänä

22 h 15 min

K587

11:44

22:59 seuraavana päivänä

35 h 15 min

K486

13:04

17:33 seuraavana päivänä

28 h 29 min

Z122

22:18

23:21 seuraavana päivänä

25 h 3 min

Normaalinopeuksisten junalippujen hinnat Guangzhousta Chengduun

Pehmeä nukkuja Kova nukkuja Kova istuin

706 ¥ (101 $)

455 ¥ (65 $)

245 ¥ (35 $)

Kumpi istuin- tai makuuluokka on parempi?

1. Tämän reitin suurnopeusjunassa korkein istuintaso on ensiluokkainen. Ensimmäisessä luokassa on neljä paikkaa peräkkäin ja toisessa luokassa viisi paikkaa.

Koska junamatka on noin 7-10 tuntia, on mukavampi ottaa ensiluokkainen istuin, jossa on tilavampi, osittain makuuasennossa ja jossa on pieni tyyny ja jalkatuki.

2. Tämän reitin normaalinopeusjunassa korkein istuin on pehmeä nukkuja. Pehmeässä makuuosastossa on 4 makuupaikkaa, kaksi kummallakin sivulla, joista jokaisessa on tyyny, lakana ja yksilöllinen lukuvalo.

Vuodepaikat ovat leveämpiä ja mukavampia kuin kovat nukkujat. Jokaisessa pehmeässä makuuosastossa on ovi, joka voidaan sulkea.

Koska junamatka on yli 20 tuntia, on erittäin suositeltavaa ottaa pehmeä nukkuja, jos matkustat normaalinopeusjunalla.

Siinä tapauksessa, että pehmeä nukkuja on loppuunmyyty, kova nukkuja on huomattava, mutta ei kova istuin, joka on ok vain lyhyellä matkalla.