Tärkein >> Matkaopas >> Junat Guangzhou-Changsha

Junat Guangzhou-Changsha

Kiinan junalippujen varaus Ole hyvä ja valitse

Guangzhou–Changsha-junareitti on yksi Kiinan vilkkaimmista junalinjoista. Se alkaa Guangzhousta, kulkee Hengyangin ja Zhuzhoun suurten kaupunkien läpi ja saapuu Changshaan.

Tämän rautatien nopean liikenteen alkamisen jälkeen junamatka Guangzhoun ja Changshan välillä on lyhentynyt huomattavasti. Nopein juna Guangzhousta Changshaan kestää alle 2½ tuntia 720 kilometrin matkaan.

Guangzhoun ja Changshan välillä liikennöi päiväsaikaan 99 paria G-sarjan suurnopeusjunia.



Guangzhou–Changsha suurnopeusjunat

Nopeita faktoja

  • Etäisyys:720 kilometriä (447 mailia)
  • Kesto:2-3 tuntia
  • Junien lukumäärä:99 paria G-sarjan junia
  • G-junien terminaalit:Guangzhoun eteläinen rautatieasema (Guangzhoun eteläinen rautatieasema), Changshan eteläinen rautatieasema (Changshan eteläinen rautatieasema)

Guangzhou - Changsha suurnopeusjuna-aikataulut

(Päivitetty 9.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
G1108 09:16 11:50 2 h 34 min
G66 10:00 12:17 2 h 17 min
G6186 12:10 14:46 2 h 36 min
G6002 15:33 17:55 2 h 22 min
G6026 19:00 21:36 2 h 36 min

Huomaa:Taulukossa luetellut junat ovat viisi nopeinta Guangzhousta Changshaan. Yllä oleva aikataulu on vain tiedoksi. Jos haluatajantasaiset aikataulut, käytä tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tee haku Kiinan junalippupalvelumme kautta .

Changshasta Guangzhouhun suurten nopeuksien junien aikataulut

(Päivitetty 9.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
G6011 07:00 09:26 2 h 26 min
G77 10:22 12:45 2 h 23 min
G85 12:28 14:51 2 h 23 min
G6001 14:55 17:16 2 h 21 min
G279 15:24 17:44 2 h 20 min

Huomaa:Taulukossa luetellut junat ovat viisi nopeinta Changshasta Guangzhouhun. Yllä oleva aikataulu on vain tiedoksi. Jos haluatajantasaiset aikataulut, käytä tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tee haku Kiinan junalippupalvelumme kautta .

Guangzhou - Changsha suurnopeusjunien lippujen hinnat

Business Class Ensimmäinen luokka Toinen luokka
995 ¥ (143 $) 504 ¥ (73 $) 314 ¥ (45 $)

Normaalinopeuksiset junat Guangzhou–Changsha

Nopeita faktoja

  • Junien lukumäärä:46 normaalinopeusjunaa
  • Kesto:7-9 tuntia
  • Päätteet:Guangzhoun rautatieasema (Guangzhoun asema), Guangzhoun itäinen rautatieasema (Guangdongzhoun asema), Changshan rautatieasema (Changshan asema)

Normaalinopeusjuna-aikataulut Guangzhousta Changshaan

(Päivitetty 9.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
Z264 11:52 19:08 7 h 16 min
Z90 13:46 21:11 7 h 25 min
Z36 16:28 23:37 7 h 9 min
T180 20:20 04:03 7 h 43 min
K9018 23:00 06:55 7 h 55 min

Katso Guangzhousta Changshaan normaalinopeuksisen junan ajantasaiset aikataulut.

Changshasta Guangzhouhun normaalinopeusjuna-aikataulut

(Päivitetty 9.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
Z35 01:51 09:05 7 h 14 min
Z13 06:14 13:45 7 h 31 min
Z167 10:40 18:51 8 h 11 min
T95 22:51 06:15 7 h 24 min
K9005 23:58 07:59 8 h 1 min

Katso Changshasta Guangzhouhun kulkevan normaalinopeuksisen junan ajantasaiset aikataulut.

Normaalinopeuksisten junien hinnat Guangzhousta Changshaan

Pehmeä nukkuja Kova nukkuja Kova istuin
343 ¥ (49 dollaria) 189 ¥ (27 dollaria) 145 ¥ (15 $)

Vinkkejä junalla matkustamiseen

Yuelu-akatemiaChangshan Yuelu-akatemia

Kiinan suurten nopeuksien rautatien kehittyessä junat kulkevat paljon nopeammin kuin ennen. Kun normaalinopeusjunalla menee yhteen suuntaan, luotijuna pystyy kulkemaan molempiin suuntiin.

Lipun hinta on myös kustannustehokas (toisen luokan lippu on 314 CNY (45 USD)). se onerittäin suositeltavaapikajunalla matkustaakseen Guangzhoun ja Changshan välillä.