Tärkein >> Matkaopas >> Jingdezhen-Huangshanin junat

Jingdezhen-Huangshanin junat

Kiinan junalippujen varaus Ole hyvä ja valitse

Tämä junareitti yhdistää maailmankuulunPosliiniPääkaupunki' – Jingdezhen – Keltaisten vuorten kanssa. Tällä reitillä liikennöi päivittäin viisi paria suurnopeusjunia ja yksi pari normaalinopeusjunia.

Jingdezhen–Huangshanin suurnopeusjunat

Nopeita faktoja

  • Etäisyys: 206 kilometriä (128 mailia)
  • Terminaalit: Jingdezhenin pohjoinen rautatieasema, Huangshanin pohjoinen rautatieasema
  • Kesto: 1-1½ tuntia
  • Pääpysäkit: Jingdezhen, Huangshan

Jingdezhenin ja Huangshanin suurnopeusjunien aikataulut

(Päivitetty 9.5.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto

D3324



07:25

08:38

1 h 13 min

G1452

09:19

10:28

1 h 9 min

G2382

13:11

14:24

1 h 13 min

G2390

15:59

17:09

1 h 10 min

Huomaa: Aikataulu on vain tiedoksi. Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Huangshanista Jingdezheniin suurnopeusjuna-aikataulut

(Päivitetty 9.5.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto

G2389

09:30

10:44

1 h 14 min

D3397

18:51

20:02

1 h 11 min

G1393

20:34

21:41

1 h 7 min

D3323

22:08

23:21

1 h 13 min

Jingdezhen - Huangshan suurnopeusjunien lippujen hinnat

Business Class Ensimmäinen luokka Toinen luokka

180 ¥ (26 dollaria)

74,5–96 ¥ (11–14 dollaria)

47,5–59 ¥ (9–11 dollaria)

Jingdezhen–Huangshan Normal-Speed Trains

Nopeita faktoja

  • Terminaalit: Jingdezhenin rautatieasema, Huangshanin rautatieasema
  • Kesto: 2½-3 tuntia
  • Pääpysäkit: Jingdezhen, Huangshan

Jingdezhenistä Huangshaniin normaalinopeusjuna-aikataulu

(Päivitetty 9.5.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto

K156

00:49

04:01

3 h 12 min

Huomaa: Aikataulu on vain tiedoksi. Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Normaalinopeusjuna-aikataulu Huangshanista Jingdezheniin

(Päivitetty 9.5.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto

K155

23:13

01: 45 + 1

2 h 32 min

Huomaa: +1 tarkoittaa, että saavut toisena päivänä.

Jingdezhen - Huangshan normaalinopeuksisen junan lippujen hinnat

Pehmeä nukkuja Kova nukkuja Kova istuin

119 ¥ (17 dollaria)

77 ¥ (11 dollaria)

24,5 ¥ (4 $)

Aseman tiedot

Kaikki tämän reitin suurnopeusjunat liikennöivät Jingdezhenin pohjoisen rautatieaseman ja Huangshanin pohjoisen rautatieaseman välillä. Kiinnitä huomiota asemiin ennen lähtöä ja varmista, että menet oikealle.

Olemme tarkentaneet näiden kahden aseman osoitteet alla:

Jingdezhenin pohjoinen rautatieasema

  • Kiinalainen nimi: Nanjingin eteläinen rautatieasema
  • Osoite: Gaotie Avenue, Jingcheng Town, Zhushanin alue, Jingdezhen
  • Kiinalainen osoite: High-speed Railway Avenue, Jingcheng Town, Zhushanin alue, Jingdezhen City

Huangshanin pohjoinen rautatieasema

  • Kiinalainen nimi: Huangshan North Station
  • Osoite: 2 Yinkesong Avenue, Tunxi District, Huangshan
  • Kiinalainen osoite: No. 2, Yingkesong Avenue North, Tunxi District, Huangshan City

Kuinka päästä Huangshanin luonnonkauniille alueelle

  1. Voit ottaa bussikuljetuksen Huangshaniin (Keltaisille vuorille) Huangshan Tourism Passenger Transport Hubista (kiinaksi: 黄山旅游客运枢纽). Se sijaitsee Huangshanin pohjoisen rautatieaseman lounaisosassa.

Bussiväli on 30 minuutin välein klo 6.30-19.30. Se maksaa 20 CNY (3 USD) per lippu ja kestää noin 50 minuuttia.

  1. Jos saavut klo 19.30 jälkeen, voit ottaa taksin Huangshanin pohjoiselta rautatieasemalta. Se maksaa noin 180 CNY (26 USD) ja kestää noin 50 minuuttia.
  2. Voit myös varata noutopalvelun hotellistasi etukäteen. Suurin osa Huangshanin hotelleista tarjoaa tällaista palvelua.

Saatat myös olla kiinnostunut Huangshanin matkaoppaastamme.