Tärkein >> Matkaopas >> Guilin - Zhengzhou junat

Guilin - Zhengzhou junat

Kiinan junalippujen varaus Ole hyvä ja valitse

Tämä junareitti yhdistää Guilinin Henanin maakunnan pääkaupunkiin. Tällä reitillä liikennöi päivittäin kaksitoista junaparia. Viisi paria on G-luokan suurnopeusjunia. Lyhin matkan kesto on 5 tuntia 48 minuuttia junalla G529 Zhengzhoun itäiseltä rautatieasemalta Guilinin pohjoiselle rautatieasemalle.

Guilin–Zhengzhou suurnopeusjunat

Nopeita faktoja

  • Etäisyys:1 409 kilometriä (876 mailia)
  • Päätteet: Guilinin pohjoinen rautatieasema, Zhengzhoun itäinen rautatieasema
  • Kesto:6-7 tuntia
  • Pääpysäkit:Guilin, Changsha, Wuhan, Zhengzhou

Guilinista Zhengzhouhun suurten nopeuksien junien aikataulut

(Päivitetty 1.4.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
G2066 10:05 17:01 6 h 56 min
G422 10:55 18:03 7 h 8 min
G424 11:36 18:38 7 h 2 min
G530 14:12 20:08 5 h 56 min
G440 15:44 23:12 7 h 28 min
  • Huomaa:Aikataulu on vain tiedoksi.
  • Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Zhengzhousta Guiliniin suurten nopeuksien junien aikataulut

(Päivitetty 1.4.2020)



Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
G439 07:50 15:10 7 h 20 min
G423 09:59 17:07 7 h 8 min
G529 11:14 17:02 5 h 48 min
G421 12:21 19:38 7 h 17 min
G2065 12:26 19:48 7 h 22 min

Guilin - Zhengzhou suurnopeusjunien lippujen hinnat

Business Class Ensimmäinen luokka Toinen luokka
1 773,5 ¥ (254 $) 907 ¥ (130 $) 566,5 ¥ (81 $)

Normaalinopeusjunat Guilin–Zhengzhou

Nopeita faktoja

Normaalinopeusjuna-aikataulut Guilinista Zhengzhouhun

(Päivitetty 1.4.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
K158 04:27 21:50 17 h 23 min
Z336 14:02 03: 39 + 1 13 h 37 min
Z6 14:37 03: 45 + 1 13 h 8 min
K1628 20:40 15: 55 + 1 19 h 15 min
Z286 21:28 11:00 + 1 13 h 32 min
  • Huomaa:Aikataulu on vain tiedoksi.
  • +1 tarkoittaa, että saavut toisena päivänä.
  • Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Normaalinopeuksisten junien aikataulut Zhengzhousta Guiliniin

(Päivitetty 1.4.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
Z335 02:33 16:11 13 h 38 min
Z285 03:09 16:17 13 h 8 min
K457 10:50 04: 06 + 1 17 h 16 min
K21 18:02 12: 49 + 1 18 h 47 min
Z5 22:12 11: 23 + 1 13 h 11 min

Normaalinopeuksisten junalippujen hinnat Guilinista Zhengzhouhun

Pehmeä nukkuja Kova nukkuja Kova istuin
539 ¥ (77 dollaria) 343 ¥ (49 dollaria) 173,5 ¥ (25 $)

Zhengzhoun itäinen rautatieasema

  • Kiinalainen nimi:Zhengzhoun itäinen rautatieasema
  • Osoite:199 Xinyi Road, Jinshui District, Zhengzhou
  • kiinalainen osoite:199 Xinyi Road, Jinshui District, Zhengzhou City

Asemalla:

  • 3F:odotushalli, wc
  • 2F:alustat
  • 1F:tuloaukio, maanalainen käytävä, uloskäynnit
  • East Square:kaukoliikenteen linja-autoasema, julkinen linja-autoasema, taksiasema, parkkipaikka, metrolinjat 1, 5 ja 8

Tämä asema aloitti toimintansa 28. syyskuuta 2012. Se on kattava liikenteen solmukohta ja matkustajat voivat siirtyä samassa rakennuksessa linja-autoista, metrojunista tai takseista juniin.

Matkustaminen lentokoneella

Nopein tapa matkustaa Guilinista Zhengzhouhun on lentää, joka kestää noin 2 tuntia. Turistiluokan lippu maksaa 185 USD. Guilin Liangjiangin kansainväliseltä lentokentältä Zhengzhou Xinzhengin kansainväliselle lentokentälle on saatavilla yksi lentopari joka päivä.

Lentoliput ovat usein saatavilla alennuksella, vain noin 80 USD per lippu, jotentarkista alennus etukäteen.