Tärkein >> Matkaopas >> Guilin - Nanjing -junat

Guilin - Nanjing -junat

Kiinan junalippujen varaus Ole hyvä ja valitse

Kuusi junaparia liikennöi päivittäin Guilin–Nanjing-reitillä. Kolme paria on G-luokan suurnopeusjunia. Lyhin kesto on 7 tuntia 46 minuuttia junassa G1545 Nanjingin eteläiseltä rautatieasemalta Guilinin pohjoiselle rautatieasemalle.

Guilin–Nanjing-suurnopeusjunat

Nopeita faktoja

Guilinista Nanjingiin suurten nopeuksien junien aikataulut

(Päivitetty 1.4.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
G1502 11:52 20:05 8 h 13 min
G1504 12:36 20:39 8 h 3 min
G1506 13:36 21:44 8 h 12 min
  • Huomaa:Aikataulu on vain tiedoksi.
  • Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Suurnopeusjunien aikataulut Nanjingista Guiliniin

(Päivitetty 1.4.2020)



Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
G1505 07:20 17:17 9 h 57 min
G1503 08:31 17:57 9 h 26 min
G1545 08:43 16:29 7 h 46 min

Guilinin ja Nanjingin suurnopeusjunien lippujen hinnat

Business Class Ensimmäinen luokka Toinen luokka
1 685–2 151,5 ¥ (241–308 $) 876,5–1 141 ¥ (126–163 dollaria) 548–687 ¥ (79–99 dollaria)

Normaalinopeuksiset junat Guilin–Nanjing

Nopeita faktoja

Normaalinopeusjuna-aikataulut Guilinista Nanjingiin

(Päivitetty 1.4.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
K1558 03:50 01: 10 + 1 21 h 20 min
K162 16:15 14: 40 + 1 22 h 25 min
K1192 21:18 18: 30 + 1 21 h 12 min
  • Huomaa: Aikataulu on vain tiedoksi.
  • +1 tarkoittaa, että saavut toisena päivänä.
  • Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Normaalinopeuksisten junien aikataulut Nanjingista Guiliniin

(Päivitetty 1.4.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
K161 00:14 20:53 20 h 39 min
K1557 14:36 10: 53 + 1 20 h 17 min
K1191 19:41 16: 06 + 1 20 h 25 min

Normaalinopeuksisten junalippujen hinnat Guilinista Nanjingiin

Pehmeä nukkuja Kova nukkuja Kova istuin
511 ¥ (73 $) 329 ¥ (47 dollaria) 173,5 ¥ (25 $)

Istuintyypit G-junissa

Kuten yllä olevista junien aikataulutaulukoista näet, matka tällä reitillä G-junalla kestää yli 7 tuntia. On erittäin tärkeää, että matka on mukava, kun matkustat junalla. G-junissa on kolmenlaisia ​​istuimia:

  • Business-luokkaon korkein luokka suurnopeusjunassa. Se on kallein luokka, mutta myös mukavin, varsinkin näin pitkälle junamatkalle.
  • Ensimmäinen luokkaon mukava ja tarjoaa enemmän tilaa kuin toisen luokan.
  • Toinen luokkaon edullisin ja tilat paremmat kuin normaalinopeusjunissa.

Käytä hetki lukeaksesi erot alla:

Business Class Ensimmäinen luokka Toinen luokka
  • Ylellisin
  • 3 paikkaa (2+1)
  • VIP-lounge asemalla
  • Täysin makuuasentoon
  • Ilmainen ateria joissain junissa
  • Taulutelevisiot
  • Pistorasia saatavilla
  • Mukava ajo
  • 4 paikkaa peräkkäin (2+2)
  • Osittain makuuasennossa
  • Taitettava pöytä, tyyny ja jalkatuki
  • Pistorasia saatavilla
  • Edullisin
  • 5 paikkaa peräkkäin (3+2)
  • Usein tungosta
  • Pistorasia saatavilla

Lisälukemista varten:

Kuinka valita junatyyppien ja istuinluokkien välillä Kiinassa

Matkustaminen lentokoneella

Nopein tapa matkustaa Guilinista Nanjingiin on lentää, joka kestää noin 2 tuntia. Turistiluokan lippu maksaa 180 USD.

Guilin Liangjiangin kansainväliseltä lentokentältä Nanjing Lukoun kansainväliselle lentokentälle on tarjolla yli viisi lentoparia päivittäin. Lennot, jotka lähtevät myöhemmin kuin klo 22.00, ovat edullisimpia, koska ne ovat yleensä alennettuja ja maksavat noin 76 USD per lippu.

Varaa junaliput Kiinan kohokohdista

Kiinan junalippujen ostaminen verkosta matkatoimistolta, kutenKiinan kohokohdaton kätevin.

China Highlights mahdollistaa junalippujen online-varauksen, mikä säästää paljon aikaa ja vaivaa. Kaikki tiedustelut käsittelevät paikalliset matkailuasiantuntijamme, joilla on paljon kokemusta junalippujen varaamisesta ja jotka ovat hyviä suunnittelemaan junamatkoja.