Tärkein >> Matkaopas >> Guilin - Nanchang -junat

Guilin - Nanchang -junat

Kiinan junalippujen varaus Ole hyvä ja valitse

Guilin–Nanchang-junareitillä liikennöi 11 junaparia. Viisi paria on suurnopeusjunia ja loput kuusi paria normaalinopeusjunia.

Niistä G-junat aloittivat liikennöinnin 26.9.2014. Juna G1505 on nopein ja kestää 4 tuntia 49 minuuttia.

Guilin–Nanchang suurnopeusjunat

Nopeita faktoja

  • Etäisyys:853 kilometriä (530 mailia)
  • Päätteet: Guilinin pohjoinen rautatieasema, Nanchangin läntinen rautatieasema
  • Kesto:4-5 tuntia
  • Pääpysäkit:Guilin, Changsha, Nanchang

Guilinista Nanchangiin suurten nopeuksien junien aikataulut

(Päivitetty 1.4.2020)



Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
G1502 11:52 16:59 5 h 7 min
G1504 12:36 17:40 5 h 4 min
G1506 13:36 18:44 5 h 8 min
  • Huomaa:Nämä ovat vain osa liikenteessä olevista junista. Aikataulu on vain tiedoksi.
  • Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Suurnopeusjuna-aikataulut Nanchangista Guiliniin

(Päivitetty 1.4.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
G1505 12:28 17:17 4 h 49 min
G1503 13:06 17:57 4 h 51 min
G1501 13:51 18:54 5 h 3 min

Guilin - Nanchang suurnopeusjunien lippujen hinnat

Business Class Ensimmäinen luokka Toinen luokka
1 061,5 ¥ (151 $) 559,5 ¥ (80 $) 341,5 ¥ (49 $)

Normaalinopeusjunat Guilin–Nanchang

Nopeita faktoja

Normaalinopeusjuna-aikataulut Guilinista Nanchangiin

(Päivitetty 1.4.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
K1558 03:50 15:50 12 h
K2386 05:00 17:31 12 h 31 min
K1138 19:14 11: 06 + 1 15 h 52 min
K1524 19:31 09: 15 + 1 13 h 44 min
  • Huomaa:Aikataulu on vain tiedoksi.
  • +1 tarkoittaa, että saavut toisena päivänä.
  • Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Normaalinopeuksisten junien aikataulut Nanchangista Guiliniin

(Päivitetty 1.4.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
K1557 00:11 10:53 10 h 42 min
K1137 14:00 04: 25 + 1 10 h 25 min
K1523 15:41 04: 32 + 1 12 h 51 min
K2385 19:42 10: 16 + 1 14 h 34 min

Normaalinopeuksisten junalippujen hinnat Guilinista Nanchangiin

Pehmeä nukkuja Kova nukkuja Kova istuin
343 ¥ (49 dollaria) 224 ¥ (32 dollaria) 115 ¥ (17 $)

Kuinka valita istuintyyppi

Kuten yllä olevasta suurnopeusjunien lippujen hinnoista näkyy, paikkojen hinnat vaihtelevat eri luokissa. Tiedätkö mitä eroja niillä on? Käytä hetki lukeaksesi alla olevat tiedot:

Business Class Ensimmäinen luokka Toinen luokka
  • Ylellisin
  • 3 paikkaa (2+1)
  • VIP-lounge asemalla
  • Täysin makuuasentoon
  • Ilmainen ateria joissain junissa
  • Taulutelevisiot
  • Pistorasia saatavilla
  • Mukava ajo
  • 4 paikkaa peräkkäin (2+2)
  • Osittain makuuasennossa
  • Taitettava pöytä, tyyny ja jalkatuki
  • Pistorasia saatavilla
  • Edullisin
  • 5 paikkaa peräkkäin (3+2)
  • Usein tungosta
  • Pistorasia saatavilla

Lisälukemista varten:Kuinka valita junatyyppien ja istuinluokkien välillä Kiinassa