Tärkein >> Matkaopas >> Guilin - Changsha -junat

Guilin - Changsha -junat

Kiinan junalippujen varaus Ole hyvä ja valitse

Tämä junareitti yhdistää Guilinin Hunanin maakunnan pääkaupunkiin. Guilinista Changshaan liikennöi 12 junaa ja paluureitillä 15 junaa.

Guilin–Changsha suurnopeusjunat

Nopeita faktoja

  • Etäisyys: 530 kilometriä (329 mailia)
  • Kesto: 2-4 tuntia
  • Terminaalit: Guilinin pohjoinen rautatieasema, Changshan eteläinen rautatieasema
  • Pääpysäkit: Guilin, Changsha

Guilinista Changshaan suurten nopeuksien junien aikataulut

(Päivitetty 9.5.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto

G2066



10:05

13:13

3 h 8 min

G422

10:55

14:18

3 h 23 min

G1502

11:52

15:23

3 h 31 min

G530

14:12

16:53

2 h 41 min


Huomaa: Nämä ovat vain osa liikenteessä olevista junista. Yllä oleva aikataulu on vain tiedoksi. Jos haluat ajantasaiset aikataulut, käytä tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tee hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Changshasta Guiliniin suurten nopeuksien junien aikataulut

(Päivitetty 9.5.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto

G431

08:48

12:06

3 h 18 min

G439

11:49

15:10

3 h 21 min

G1503

14:44

17:57

3 h 13 min

G2065

16:34

19:48

3 h 14 min

Guilin - Changsha suurnopeusjunien lippujen hinnat

Business Class Ensimmäinen luokka Toinen luokka

565,5 ¥ (81 $)

295 ¥ (42 dollaria)

184,5 ¥ (27 $)

Normaalinopeusjunat Guilin–Changsha

Nopeita faktoja

  • Kesto: 5-7 tuntia
  • Terminaalit: Guilinin pohjoinen rautatieasema, Changshan rautatieasema
  • Pääpysäkit: Guilin, Changsha

Normaalinopeusjuna-aikataulut Guilinista Changshaan

(Päivitetty 9.5.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto

K458

04:02

11:19

7 h 17 min

K158

04:27

11:13

6 h 46 min

Z336

14:02

19:15

5 h 13 min

Z286

21:28

02: 43 + 1

5 h 15 min

Huomaa: Nämä ovat vain osa liikenteessä olevista junista. Yllä oleva aikataulu on vain tiedoksi.

+1 tarkoittaa, että saavut toisena päivänä.

Jos haluat ajantasaiset aikataulut, käytä tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tee hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Changshasta Guiliniin normaalinopeusjuna-aikataulut

(Päivitetty 9.5.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto

Z335

10:55

16:11

5 h 16 min

Z285

11:22

16:17

4 h 55 min

K157

14:24

21:20

6 h 56 min

K457

21:05

04: 06 + 1

7 h 1 min

Normaalinopeuksisten junalippujen hinnat Guilinista Changshaan

Pehmeä nukkuja Kova nukkuja Kova istuin

224 ¥ (32 dollaria)

147 ¥ (21 dollaria)

75 ¥ (11 dollaria)

Matkustaa suurnopeusjunalla

Kiinan suurten nopeuksien rautatieverkoston kehittyessä junat kulkevat paljon nopeammin kuin ennen. Kun normaalinopeuksinen juna kulkee yhteen suuntaan Guilinista Changshaan, luotijuna pystyy kulkemaan molempiin suuntiin.

Lipun hinta on myöskustannustehokas(toisen luokan lippu on 184,5 CNY (27 USD)). On erittäin suositeltavaa ottaa suurnopeusjuna matkustaaksesi Guilinin ja Changshan välillä.

Saatat olla kiinnostunutkuinka matkustaa junalla Kiinassa.