Tärkein >> Matkaopas >> Guangzhou-Zhongshanin junat

Guangzhou-Zhongshanin junat

Kiinan junalippujen varaus Ole hyvä ja valitse

Guangzhou-Zhongshan-junareitti on osa Guangzhou-Zhuhai Intercity Railway -junarataa. Yli 50 paria suurnopeusjunia liikennöi joka päivä klo 6.00–23.00.

Guangzhou–Zhongshanin suurnopeusjunat

Nopeita faktoja

  • Etäisyys: 70 kilometriä (43,5 mailia)
  • Terminaalit: Guangzhoun eteläinen rautatieasema, Zhongshanin rautatieasema, Zhongshanin pohjoinen rautatieasema
  • Kesto: 26 - 53 minuuttia
  • Pääpysäkit: Guangzhou, Zhongshan

Guangzhousta Zhongshaniin suurten nopeuksien junien aikataulut

(Päivitetty 9.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto

D7139



06:17

06:46

29 min

D7135

07:02

07:28

26 min

C7683

10:39

11:32

53 min

G545

20:58

21:27

29 min

C7691

22:34

23:13

39 min

Huomaa: Aikataulu on vain tiedoksi.

Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Zhongshanin ja Guangzhoun suurnopeusjunien aikataulut

(Päivitetty 9.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto

D3608

07:48

08:18

30 min

D7126

08:50

09:18

28 min

C7706

13:05

13:50

45 min

G6340

17:34

18:05

31 min

C7624

23:22

23:54

32 min

Guangzhou - Zhongshan suurnopeusjunien lippujen hinnat

Business Class Ensimmäinen luokka Toinen luokka

125 ¥ (18 $)

50 ¥ (7 dollaria)

25 ¥ (4 dollaria)

Mille asemalle haluat mennä?

Kun haet tätä junareittiä verkkosivuillamme, näet Zhongshanin rautatieaseman ja Zhongshan Northin rautatieaseman lisäksi myös asemat Xiaolan Railway Station, Guzhenin rautatieasema ja Nantoun rautatieasema.

Kaikki nämä viisi rautatieasemaa sijaitsevat Zhongshanin hallintoalueella ja ne ovat kaikki Guangzhou-Zhuhai Intercity Railwayn pysäkkejä.

Voit tarkistaa kartalta tai meiltä, ​​mikä on lähimpänä paikkaa, jonka haluat vierailla, ja sitten voit päättää varata junan.