Tärkein >> Matkaopas >> Guangzhou-Yiwu-junat

Guangzhou-Yiwu-junat

Kiinan junalippujen varaus Ole hyvä ja valitse

Guangzhou–Yiwu-junareitti kulkee etelästä Kiinan itäosaan. Tällä reitillä liikennöi 7 paria junia. Niistä kolme paria on suurnopeusjunia. Neljä paria on normaalinopeuksisia junia.

Guangzhou–Yiwu-suurnopeusjunat

Nopeita faktoja

  • Etäisyys: 1172 kilometriä (728 mailia)
  • Terminaalit: Guangzhoun eteläinen rautatieasema, Yiwun rautatieasema
  • Kesto: 6-7 tuntia
  • Pääpysäkit: Guangzhou, Changsha, Nanchang, Yiwu

Guangzhoun ja Yiwun suurnopeusjunien aikataulut

(Päivitetty 9.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto

G1304



13:35

20:08

6 h33 min

G1306

15:38

21:42

6 h4 min

G1404

15:58

22:51

6 h53 min

Huomaa: Aikataulu on vain tiedoksi.

Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Yiwun ja Guangzhoun suurnopeusjunien aikataulut

(Päivitetty 9.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto

G1403

08:34

15:32

6 h58 min

G1301

12:07

19:02

6 h55 min

G1305

16:48

23:38

6 h50 min

Guangzhou - Yiwu suurnopeusjunien lippujen hinnat

Business Class Ensimmäinen luokka Toinen luokka

2 131 ¥ (305 $)

1 110 ¥ (159 $)

674,5 ¥ (97 $)

Normaalinopeuksiset junat Guangzhou–Yiwu

Nopeita faktoja

  • Terminaalit: Guangzhoun rautatieasema, Yiwun rautatieasema
  • Kesto: 28-31 tuntia
  • Pääpysäkit: Guangzhou, Changsha, Yiwu

Normaalinopeusjuna-aikataulut Guangzhousta Yiwuhun

(Päivitetty 9.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto

K528

07:52

00:52 seuraavana päivänä

17 h

K512

08:13

04:40 seuraavana päivänä

20 h 27 min

T170

15:02

05:11 seuraavana päivänä

14 h9 min

K210

21:03

12:07 seuraavana päivänä

15 h4 min

  • Huomaa: Aikataulu on vain tiedoksi.
  • Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Normaalinopeusjuna-aikataulut Yiwusta Guangzhouhun

(Päivitetty 9.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto

T169

13:55

05:12 seuraavana päivänä

15 h 17 min

K209

20:16

14:18 seuraavana päivänä

18 h2 min

K527

22:48

18.30 seuraavana päivänä

19 h42 min

K511

22:55

16:51 seuraavana päivänä

17 h56 min

Normaalinopeuksisten junalippujen hinnat Guangzhousta Yiwuhun

Pehmeä nukkuja Kova nukkuja Kova istuin

930 ¥ (133 dollaria)

524,5 ¥ (75 $)

280 ¥ (40 $)

Suosittelemme suurnopeusjunia

1. Normaalinopeuksiin verrattuna useimmat asiakkaamme matkustavat mieluummin suurnopeusjunilla (6-7 tuntia) matkustaakseen Guangzhousta Yiwuun tai päinvastoin, koska he matkustavat yleensä Yiwuun liiketoiminnassa.

2. Lentoja on saatavilla välillä Guangzhou ja Yiwu. Mutta koska lentokentät ovat kaukana keskustan kaupungeista, koko lentomatka ei ole paljon lyhyempi kuin pikajunalla.

Kaupungin A keskusta - Lentokenttä ja Air - kaupungin B keskusta noin 6 tuntia

Kaupungin A keskusta - asema ja juna - kaupungin B keskusta noin 7 tuntia

Ja toisen luokan hinta (97 USD) suurnopeusjunassa on paljon halvempi kuin lennon turistiluokka (138 USD).

Yhteenvetona voidaan todeta, että tällä matkareitillä on erittäin suositeltavaa käyttää suurnopeusjunaa.