Tärkein >> Matkaopas >> Guangzhou - Wuhan -junat

Guangzhou - Wuhan -junat

Kiinan junalippujen varaus Ole hyvä ja valitse

Yli 90 junaparia liikennöi päivittäin Guangzhou–Wuhan-reitillä. Näistä 61 paria on G-luokan suurnopeusjunia. Lyhin matkan kesto on 3 tuntia 38 minuuttia kohteestaGuangzhoun eteläinen rautatieasemaWuhanin rautatieasemalle. Toisen luokan paikat maksavat 463,5 CNY (67 USD) per lippu.

Guangzhou-Wuhan suurnopeusjunat

Nopeita faktoja

Guangzhoun ja Wuhanin suurnopeusjunien aikataulut

(Päivitetty 1.4.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
G832 07:04 11:23 4 h 19 min
G80 09:00 12:38 3 h 38 min
G66 10:00 13:38 3 h 38 min
G1014 16:01 20:21 4 h 20 min
G1022 17:45 22:15 4 h 30 min
  • Huomaa:Luettelossa olevat junat ovat vain osa käytössä olevista junista. Aikataulu on vain tiedoksi.
  • Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Wuhanista Guangzhouhun suurten nopeuksien junien aikataulut

(Päivitetty 1.4.2020)



Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
G1001 07:25 11:31 4 h 6 min
G77 09:00 12:45 3 h 45 min
G1165 12:01 16:38 4 h 37 min
G67 18:03 22:21 4 h 18 min
G1747 19:13 23:15 4 h 2 min

Guangzhoun ja Wuhanin suurnopeusjunien lippujen hinnat

Business Class Ensimmäinen luokka Toinen luokka
1 158,5 ¥ (209 $) 738,5 ¥ (106 $) 463,5 ¥ (67 $)

Normaalinopeuksiset junat Guangzhou–Wuhan

Nopeita faktoja

Normaalinopeusjuna-aikataulut Guangzhousta Wuhaniin

(Päivitetty 1.4.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
Z138 08:32 19:49 11 h 17 min
Z230 11:17 22:28 11 h 11 min
K600 15:09 03: 29 + 1 12 h 20 min
T180 20:19 07: 43 + 1 11 h 24 min
Z168 22:53 10: 42 + 1 11 h 49 min
  • Huomaa:Aikataulu on vain tiedoksi.
  • +1 tarkoittaa, että saavut toisena päivänä.
  • Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Normaalinopeuksisten junien aikataulut Wuhanista Guangzhouhun

(Päivitetty 1.4.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
Z229 06:22 17:35 11 h 13 min
Z263 08:57 19:50 10 h 53 min
K355 15:58 05: 06 + 1 13 h 8 min
Z235 20:59 08: 16 + 1 11 h 17 min
T123 23:23 10: 40 + 1 11 h 17 min

Normaalinopeuksisten junalippujen hinnat Guangzhousta Wuhaniin

Superior Soft Sleeper Pehmeä nukkuja Kova nukkuja Kova istuin
861 ¥ (123 $) 469–609 ¥ (67–87 dollaria) 280–371 ¥ (266–392 dollaria) 140–217 ¥ (20–31 dollaria)

Rautatieasemat Wuhanissa

Wuhanissa on kolme rautatieasemaa: Wuhanin rautatieasema, Hankoun rautatieasema jaWuchangin rautatieasema.

Guangzhou–Wuhan-junareitillä kaikki suurnopeusjunat liikennöivät välilläGuangzhoun eteläinen rautatieasemaja Wuhanin rautatieasema. Kaikki normaalinopeuksiset junat liikennöivät kloWuchangin rautatieasemaWuhanissa.

Sinun on kiinnitettävä huomiota tämän junareitin asemiin, koska junat liikennöivät eri asemilla. Voit tarkistaa matkaneuvojaltasi tai hotellisi henkilökunnalta ennen lähtöä ja varmistaa, että menet oikeaan paikkaan.

Lue alta kolmen rautatieaseman tarkat osoitteet:

Wuhanin rautatieasema

  • Kiinalainen nimi:Wuhanin rautatieasema
  • Osoite:Baiyun Road (lähellä Yangchun-järveä), Hongshanin alue, Wuhan
  • kiinalainen osoite:Baiyun Road, Hongshanin alue, Wuhan

Hankoun rautatieasema

  • Kiinalainen nimi:Hankoun asema
  • Osoite:185 Fazhan Avenue, Jianghanin alue, Wuhan
  • kiinalainen osoite:185 Development Avenue, Jianghanin alue, Wuhan

Wuchangin rautatieasema

  • Kiinalainen nimi:Wuchangin asema
  • Osoite:Zhongshan Roadin kaakkoon, Wuchangin piirissä, Wuhanissa
  • kiinalainen osoite:Zhongshan Roadin kaakkoispää, Wuchangin alue, Wuhan

Saatat myös haluta tietääMiten matkustaa junalla Kiinassa.