Tärkein >> Matkaopas >> Guangzhou-Wenzhou junat

Guangzhou-Wenzhou junat

Kiinan junalippujen varaus Ole hyvä ja valitse

Guangzhou–Wenzhou-junareitillä liikennöi pari normaalinopeuksista junaa. Matkan kesto on noin 23 tuntia. Suorat suurnopeusjunat eivät ole saatavilla. Yleensä suosittelemme vaihtoa Shenzhenin pohjoisella rautatieasemalla, jos haluat matkustaa luotijunalla.

Suurnopeusjunat Guangzhou–Wenzhou

Nopeita faktoja

  • Etäisyys:1 204 kilometriä (748 mailia)
  • Päätteet:Guangzhoun eteläinen rautatieasema, Shenzhenin pohjoinen rautatieasema, Wenzhoun eteläinen rautatieasema
  • Kesto:9-10 tuntia
  • Pääpysäkit:Guangzhou, Shenzhen, Wenzhou

Guangzhousta Wenzhouhun suurten nopeuksien junien aikataulut

Mahdolliset yhteysjunat ovat Guangzhou South - Shenzhen North - Wenzhou North.

(Päivitetty 9.3.2020)



Lähtö Saapuminen Lähtö Saapuminen Kesto
Yhteys Junat Guangzhou Etelä Shenzhen North (siirto) Wenzhou pohjoiseen
1. G6317 07:04 07:33 9 h 17 min
2. D2284 08:48 16:21
1. G6207 07:35 08:12 9 h 13 min
2. D2282 09:21 16:48
  • Huomaa:Yllä luetellut junat ovat vain osa käytössä olevista junista. Aikataulu on vain tiedoksi.
  • Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Wenzhoun ja Guangzhoun suurnopeusjunien aikataulut

Mahdolliset yhteysjunat ovat Wenzhou North - Shenzhen North - Guangzhou South.

(Päivitetty 9.3.2020)

Lähtö Saapuminen Lähtö Saapuminen Kesto
Yhteys Junat Wenzhou pohjoiseen Shenzhen North (siirto) Guangzhou Etelä
1. D2285 13:29 20:38 9 h 19 min
2. G6210 22:12 22:48
1. D2281 14:42 21:53 8 h 25 min
2. G6210 22:38 23:07

Guangzhou - Wenzhou suurnopeusjunien lippujen hinnat

Ensimmäinen luokka Toinen luokka
Juna 1 99,5 ¥ (11 $) 74,5 ¥ (9 $)
Juna 2 613 ¥ (87 dollaria) 383 ¥ (55 dollaria)
Kaikki yhteensä 712,5 ¥ (99 $) 457,5 ¥ (64 dollaria)

Normaalinopeuksiset junat Guangzhou–Wenzhou

Nopeita faktoja

  • Päätteet:Guangzhoun rautatieasema, Wenzhoun rautatieasema
  • Kesto:noin 23 tuntia
  • Pääpysäkit:Guangzhou, Jinhua, Wenzhou

Normaalinopeusjuna-aikataulu Guangzhousta Wenzhouhun

(Päivitetty 9.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
K326 10:25 10:00 23 h 35 min
  • Huomaa:Aikataulu on vain tiedoksi.
  • Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Normaalinopeusjuna-aikataulu Wenzhousta Guangzhouhun

(Päivitetty 9.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
K328 17:15 16:03 22 h 48 min

Normaalinopeuksisen junan Guangzhou - Wenzhou lippujen hinnat

Pehmeä nukkuja Kova nukkuja Kova istuin
665 ¥ (94 dollaria) 375 ¥ (53 $) 205 ¥ (29 $)

Rautatieasemat Wenzhoussa

Kuten yllä näet, junat saapuvat eri asemille Wenzhoussa. Kaikki suurnopeusjunat saapuvat Wenzhoun eteläiselle rautatieasemalle, joka rakennettiin vuonna 2009.

Normaalinopeuksiset junat saapuvat Wenzhoun rautatieasemalle, joka avattiin vuonna 1998. Niiden välillä voi matkustaa kaupunkibussilla B1 tai B109 tai metrolinjalla S1.

Wenzhoun rautatieasema

  • Kiinalainen nimi:Wenzhoun rautatieasema
  • Osoite:Wenzhou Avenue, Luchengin alue, Wenzhou, Zhejiangin maakunta
  • kiinalainen osoite:Wenzhou Avenue, Lucheng District, Wenzhou City, Zhejiangin maakunta

Wenzhoun eteläinen rautatieasema

  • Kiinalainen nimi:Wenzhoun eteläinen rautatieasema
  • Osoite:Gongye Road, Ouhain piiri, Wenzhou, Zhejiangin maakunta
  • kiinalainen osoite:Industrial Road, Ouhain piiri, Wenzhoun kaupunki, Zhejiangin maakunta