Tärkein >> Matkaopas >> Guangzhou-Suzhou junat

Guangzhou-Suzhou junat

Kiinan junalippujen varaus Ole hyvä ja valitse

Guangzhou–Suzhou-junareitti yhdistää Helmijoen suiston Jangtse-suistoalueeseen. Tällä reitillä kulkee pari normaalinopeuksista junaa. Mutta suoraa nopeaa junaa ei ole saatavilla. Yleensä voit vaihtaa Changshassa, jos haluat matkustaa luotijunilla.

Suurnopeusjunat Guangzhou–Suzhou

Nopeita faktoja

  • Etäisyys: 1467 kilometriä (912 mailia)
  • Terminaalit: Guangzhoun eteläinen rautatieasema, Changshan eteläinen rautatieasema, Suzhoun pohjoinen rautatieasema
  • Kesto: 9-10 tuntia
  • Pääpysäkit: Guangzhou, Changsha, Suzhou

Guangzhou - Changsha - Suzhou suurnopeusjuna-aikataulut

(Päivitetty 9.3.2020)

Kaksi mahdollista junayhteyttä:



Guangzhoun eteläiseltä rautatieasemalta Changshan eteläiselle rautatieasemalle Suzhoun pohjoiselle rautatieasemalle

Lähtö

Saapuminen

Lähtö

Saapuminen

Kesto

Yhdistä junat

Guangzhou Etelä

Changsha South (siirto)

Pohjois-Suzhou

1. G552

09:32

12:26

9h42min

2. G1774

13:32

19:14

1. G822

10:30

13:24

9h38min

2. G578

14:51

14:51

Huomaa: Yllä luetellut junat ovat vain osa käytössä olevista junista. Aikataulu on vain tiedoksi.

Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Suzhou - Changsha - Guangzhou suurten nopeuksien junien aikataulut

(Päivitetty 9.3.2020)

Kaksi mahdollista junayhteyttä:

Suzhoun pohjoiselta rautatieasemalta Changshan eteläiselle rautatieasemalle Guangzhoun eteläiselle rautatieasemalle

Lähtö

Saapuminen

Lähtö

Saapuminen

Kesto

Yhdistä junat

Pohjois-Suzhou

Changsha South (siirto)

Guangzhou Etelä

1. G1772

07:12

12:50

10h

2. G6111

14:29

17:11

1. G1377

08:52

14:52

10h23min

2. G275

16:29

19:15

Guangzhou - Changsha - Suzhou suurnopeusjunien lippujen hinnat

Business Class Ensimmäinen luokka Toinen luokka

Juna 1

995 ¥ (143 $)

504 ¥ (73 $)

314 ¥ (45 $)

Juna 2

1 438,5 ¥ (206 $)

751,5 ¥ (108 $)

465,5 ¥ (67 $)

Kaikki yhteensä

2 433,5 ¥ (349 $)

1 255,5 ¥ (181 $)

779,5 ¥ (112 $)

Normaalinopeusjunat Guangzhou–Suzhou

Nopeita faktoja

  • Terminaalit: Guangzhoun rautatieasema, Suzhoun rautatieasema
  • Kesto: 21-25 tuntia
  • Pääpysäkit: Guangzhou, Hengyang, Shanghai, Suzhou

Normaalinopeusjuna-aikataulut Guangzhousta Suzhouhun

(Päivitetty 9.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto

K528

07:52

05:38 seuraavana päivänä

21h46min

  • Huomaa: Aikataulu on vain tiedoksi.
  • Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Normaalinopeuksisten junien aikataulut Suzhousta Guangzhouhun

(Päivitetty 9.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto

K527

17:19

18.30 seuraavana päivänä

25h11min

Normaalinopeuksisten junien lippujen hinnat Guangzhousta Suzhouhun

Pehmeä nukkuja Kova nukkuja Kova istuin

727 ¥ (104 dollaria)

405,5 ¥ (58 $)

217 ¥ (31 dollaria)

Matkasuositukset

Yleisesti ottaen näin pitkän matkan nopein tapa matkustaa on lentokone. Mutta Suzhoussa ei ole lentokenttää.

Joten jos sinun täytyy saapua Suzhouhun yhdessä päivässä, on parempi tehdä siirto Changshan eteläisellä rautatieasemalla suurnopeusjunilla.

Tai jos aikasi on joustava, on hyvä matkustaa normaalinopeusjunalla, sillä sen tuotot ovat alla:

1. Kohtuulliset lippuhinnat
2. Säästä yön majoituslasku
3. Säästä enemmän päiväaikaa nähtävyyksien katseluun
4. On mukavampaa ja mielenkiintoisempaa matkustaa makuujunalla