Tärkein >> Matkaopas >> Guangzhou-Lanzhou junat

Guangzhou-Lanzhou junat

Kiinan junalippujen varaus Ole hyvä ja valitse

Tällä hetkellä Lanzhoun ja Guangzhoun välillä liikennöi kaksi paria suurnopeusjunia ja viisi paria normaalinopeusjunia. Luotijunat lyhentävät matka-aikaa noin 11 tuntiin. Jos matkustat normaalinopeusjunalla, ole valmis viettämään junassa yli 28 tuntia!

Suurnopeusjunat Guangzhou–Lanzhou

Nopeita faktoja

  • Etäisyys:2 687 kilometriä (1 670 mailia)
  • Päätteet:Lanzhoun läntinen rautatieasema,Guangzhoun eteläinen rautatieasema
  • Kesto:12½-13 tuntia
  • Pääpysäkit:Changsha, Yuyang, Zhengzhou, Xi'an, Tianshui, Tai'an

Guangzhou - Lanzhou suurnopeusjuna-aikataulut

(Päivitetty 19.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
G96 08:55 19:19 10 h 24 min
G844 12:23 23:50 11 h 27 min

Lanzhou-Guangzhou suurten nopeuksien junien aikataulut

(Päivitetty 19.3.2020)



Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
G834 08:03 20:45 12 h 42 min
G846 10:33 23:00 12 h 27 min
  • Ajantasaiset aikataulut saat käyttämällä tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai hakemalla China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Lanzhou - Guangzhou suurnopeusjunien lippujen hinnat

Business Class Ensimmäinen luokka Toinen luokka
3 168 ¥ (454 $) 1 622 ¥ (233 $) 1 013 ¥ (145 $)

Lanzhou–Guangzhou normaalinopeuksiset junat

Nopeita faktoja

Lanzhou-Guangzhou suurten nopeuksien junien aikataulut

(Päivitetty 19.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
G834 08:03 20:45 12 h 42 min
G846 10:33 23:00 12 h 27 min
  • Ajantasaiset aikataulut saat käyttämällä tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai hakemalla China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Normaalinopeuksisten junien aikataulut Lanzhousta Guangzhouhun

(Päivitetty 19.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
K778 08:18 18: 01 + 1 33 h 43 min
Z232 11:09 17: 32 + 1 30 h 23 min
Z136 13:34 21: 11 + 1 31 h 37 min
Z266 13:41 19: 50 + 1 30 h 9 min
  • Huomaa:Yllä luetellut junat ovat vain osa käytössä olevista junista. Aikataulu on vain tiedoksi.
  • Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Normaalinopeusjuna-aikataulut Guangzhousta Lanzhouhun

(Päivitetty 19.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
Z138 08:32 15: 03 + 1 30 h 31 min
K776 11:04 21: 17 + 1 34 h 13 min
Z230 11:17 17:00 + 1 29 h 43 min
Z264 11:52 16: 26 + 1 28 h 34 min

Lanzhou - Guangzhou normaalinopeuksisen junan lippujen hinnat

Superior Soft Sleeper Pehmeä nukkuja Kova nukkuja Kova istuin
1 608,5 ¥ (254 $) 805,5–870,5 ¥ (127–137 $) 463,5–491,5 ¥ (73–78 $) 273,5–290,5 ¥ (40–42 dollaria)

Aseman tiedot

Kiinnitä huomiota asemiin, koska suurnopeusjunat ja normaalinopeusjunat liikennöivät eri asemilla joko Guangzhoussa tai Lanzhoussa.

Kuljetus Guangzhoun rautatieasemalle ja takaisin:

  • Bussit: 30, 31, 52, 180, 210, 211, 228, 254, 257, 275, 529, 520, 552, 803, 805, 807, 840, 862, B2, B10
  • Metro: linjat 2 ja 5

Kuljetus Guangzhoun eteläiselle rautatieasemalle ja takaisin:

  • Linja-autot: 288A, 301A, 303A, 309A, 312, 52, 64, 75, 75B, 99, 100, 108, 108B, 110, 129, 145, 145
  • Metro: linjat 2 ja 7