Tärkein >> Matkaopas >> Guangzhou - Foshanin junat

Guangzhou - Foshanin junat

Kiinan junalippujen varaus Ole hyvä ja valitse

Guangzhoun ja Foshanin välillä liikennöi 41 paria suurnopeusjunia, joten valinnanvaraa on enemmän kuin tarpeeksi. Matkan kesto suurnopeusjunalla on vain noin 1 tunti.

Nopeita faktoja

  • Etäisyys: 76–116 kilometriä (47–72 mailia)
  • Terminaalit: Guangzhoun eteläinen rautatieasema, Foshanin rautatieasema
  • Kesto: 1-1½ tuntia
  • Pääpysäkki: Zhongshan

Guangzhousta Foshaniin suurten nopeuksien junien aikataulut

(Päivitetty 15.5.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto

C7625



07:32

08:38

1 h 6 min

G6155

12:22

13:19

57 min

D2367

16:51

17:49

58 min

C7635

22:00

23:14

1 h 14 min

Huomaa: Yllä luetellut junat ovat vain osa käytössä olevista junista. Aikataulu on vain tiedoksi.

Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Foshanin ja Guangzhoun suurnopeusjunien aikataulut

(Päivitetty 15.5.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto

C7634

20:32

21:44

1 h 12 min

G6156

13:41

14:36

55 min

D7140

17:34

18:35

1 h 1 min

C7714

22:21

23:34

1 h 13 min

Guangzhou - Foshan suurnopeusjunien lippujen hinnat

Business Class Ensimmäinen luokka Toinen luokka

37 ¥ (6 dollaria)

18 ¥ (3 dollaria)

11 ¥ (2 $)