Tärkein >> Matkaopas >> Fuzhou-Yiwu-junat

Fuzhou-Yiwu-junat

Kiinan junalippujen varaus Ole hyvä ja valitse

Tällä hetkellä Fuzhoun ja Yiwun välillä liikennöi 13 paria suurnopeusjunia. Matkan kesto suurnopeusjunassa on vain noin 3 tuntia. Yksi normaalinopeusjuna kulkee myös Fuzhousta Yiwuun.

Fuzhou–Yiwu-suurnopeusjunat

Nopeita faktoja

  • Etäisyys:522–623 kilometriä (324–387 mailia)
  • Päätteet:Fuzhoun eteläinen rautatieasema / Fuzhoun rautatieasema, Yiwun rautatieasema
  • Kesto:3-4½ tuntia
  • Pääpysäkit:Shangrao, Jinhua

Fuzhoun ja Yiwun suurnopeusjunien aikataulut

(Päivitetty 24.4.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
D3236 08:24 12:36 4 h 12 min
G1638 12:58 15:43 2 h 45 min
G1640 17:55 20:56 3 h 1 min
G1660 18:49 21:47 2 h 58 min
  • Huomaa:Yllä luetellut junat ovat vain osa käytössä olevista junista. Aikataulu on vain tiedoksi.
  • Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Yiwun ja Fuzhoun suurnopeusjunien aikataulut

(Päivitetty 24.4.2020)



Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
D3211 07:47 11:30 3 h 43 min
G1655 11:00 13:58 2 h 58 min
G1637 16:59 20:20 3 h 21 min
G1677 18:30 21:35 3 h 5 min

Fuzhoun ja Yiwun välisten suurnopeusjunien lippujen hinnat

Business Class Ensimmäinen luokka Toinen luokka
819 ¥ (136,5 $) 437 ¥ (73 dollaria) 259,5 ¥ (43 $)

Fuzhou–Yiwu Normal-Speed Train

Nopeita faktoja

  • Päätteet:Fuzhoun rautatieasema, Yiwun rautatieasema

Normaalinopeusjuna-aikataulu Fuzhousta Yiwuhun

(Päivitetty 24.4.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
K526 13:17 00:02 seuraavana päivänä 10 h 45 min

Huomaa:Jos haluat ajantasaisen aikataulun, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Normaalinopeuksisten junalippujen hinnat Fuzhousta Yiwuhun

Pehmeä nukkuja Kova nukkuja Kova istuin
276 ¥ (46 dollaria) 183 ¥ (31 dollaria) 113 ¥ (19 dollaria)