Tärkein >> Matkaopas >> Fuzhou-Wuxi junat

Fuzhou-Wuxi junat

Kiinan junalippujen varaus Ole hyvä ja valitse

Fuzhoun ja Wuxin välillä kulkee neljä paria suurnopeusjunia ja yksi pari normaalinopeusjunia.

Fuzhou–Wuxi suurnopeusjunat

Nopeita faktoja

  • Etäisyys:1 009–1 127 kilometriä (627–700 mailia)
  • Päätteet:Fuzhoun eteläinen rautatieasema, Wuxin rautatieasema
  • Kesto:7-7½ tuntia
  • Pääpysäkit:Wenzhou, Ningbo, Shaoxing, Hangzhou, Jiaxing, Shanghai, Suzhou

Suurnopeusjunien aikataulut Fuzhousta Wuxiin

(Päivitetty 22.4.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
D3142 09:48 16:54 7 h 6 min
D3136 11:25 19:04 7 h 39 min
D3126 12:14 19:59 7 h 45 min
D2282 14:42 22:10 7 h 28 min

Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.



Wuxista Fuzhouhun suurten nopeuksien junien aikataulut

(Päivitetty 22.4.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
D3125 07:45 15:24 7 h 39 min
D2281 09:09 16:35 7 h 26 min
D3135 09:33 17:24 7 h 51 min
D3141 12:23 19:28 7 h 5 min

Fuzhou - Wuxi suurnopeusjunien lippujen hinnat

Ensimmäinen luokka Toinen luokka
598 ¥ (86 dollaria) 374 ¥ (54 dollaria)

Normaalinopeuksiset junat Fuzhou–Wuxi

Nopeita faktoja

  • Päätteet:Fuzhoun rautatieasema, Wuxin rautatieasema
  • Kesto:17-18 tuntia
  • Pääpysäkit:Wuyishan, Shangrao, Jinhua, Yiwu, Hangzhou, Jiaxing, Shanghai, Suzhou

Normaalinopeusjuna-aikataulu Fuzhousta Wuxiin

(Päivitetty 22.4.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
K526 13:18 06: 03 + 1 16 h 45 min
  • Huomaa:Aikataulu on vain tiedoksi. Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.
  • +1 tarkoittaa, että saavut toisena päivänä.

Normaalinopeusjuna-aikataulu Wuxista Fuzhouhun

(Päivitetty 22.4.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
K525 15:20 09: 08 + 1 17 h 48 min

Normaalinopeuksisten junalippujen hinnat Fuzhousta Wuxiin

Pehmeä nukkuja Kova nukkuja Kova istuin
381,5 ¥ (55 $) 244,5 ¥ (35 $) 141,5 ¥ (20 $)

Matkasuositukset

1. Koska Fuzhoun ja Wuxin välillä liikennöi vain viisi junaparia, voit harkita vaihtoa Shanghaissa. Wuxista Shanghaihin ja Shanghaista Fuzhouhun kulkee useita junia.

2. Voit myösharkitse lentoajos haluat lyhentää matkan kestoa. Kaupunkien välillä on yksi lentopari päivittäin ja matkan kesto on noin 2 tuntia. Täysi lentolippu on noin 788 CNY (113 dollaria).

Voit kuitenkin tarkistaa etukäteen, onko alennuksia. Joskus voit löytää erittäin hyviä alennuksia, kuten 70% alennusta huhtikuussa 2020.