Tärkein >> Matkaopas >> Changsha - Kunmingin junat

Changsha - Kunmingin junat

Kiinan junalippujen varaus Ole hyvä ja valitse

Changsha–Kunming-junareitti yhdistää Hunanin ja Yunnanin maakuntien kulttuuri- ja talouskeskukset. Tällä reitillä liikennöi päivittäin yli 20 junaparia ja suurin osa niistä on G-junia.

Changsha–Kunmingin suurnopeusjunat

Nopeita faktoja

  • Etäisyys: 1 327 kilometriä (825 mailia)
  • Kesto: 5½–8 tuntia
  • Terminaalit: Changshan eteläinen rautatieasema, Kunmingin eteläinen rautatieasema
  • Pääpysäkit: Changsha, Guiyang, Kunming

Changshasta Kunmingiin suurten nopeuksien junien aikataulut

(Päivitetty 19.5.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto

G2125



07:46

14:49

7 h 3 min

G403

13:44

18:49

5 h 5 min

G1377

15:02

21:14

6 h 12 min

G1375

17:20

23:01

5 h 41 min


Huomaa: Nämä ovat vain osa liikenteessä olevista junista. Yllä oleva aikataulu on vain tiedoksi. Jos haluat ajantasaiset aikataulut, käytä tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tee hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Kunmingin ja Changshan suurnopeusjunien aikataulut

(Päivitetty 19.5.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto

G1380

07:24

13:44

6 h 20 min

G406

10:58

viisi iltapäivällä

6 h 2 min

G2126

15:33

22:53

7 h 20 min

G1514

16:00

21:23

5 h 23 min

Changsha–Kunmingin suurnopeusjunien lippujen hinnat

Business Class Superior luokka Ensimmäinen luokka Toinen luokka

1 573,5–1 629 ¥

(223–231 dollaria)

948,5 ¥ (134 $)

839–868 ¥ (119–123 dollaria)

498,5–521 ¥ (71–74 dollaria)

Normaalinopeuksiset junat Changsha–Kunming

Nopeita faktoja

  • Kesto: 19½ tuntia
  • Terminaalit: Changshan rautatieasema, Kunmingin rautatieasema
  • Pääpysäkit: Changsha, Guiyang, Kunming

Changshasta Kunmingiin normaalinopeusjuna-aikataulut

(Päivitetty 19.5.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto

Z161

03:03

22:31

19 h 28 min

Huomaa: yllä oleva aikataulu on vain tiedoksi.

Jos haluat ajantasaiset aikataulut, käytä tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tee hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Normaalinopeusjuna-aikataulut Kunmingista Changshaan

(Päivitetty 19.5.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto

Z162

21:08

16: 27 + 1

19 h 19 min

Huomaa: +1 tarkoittaa, että saavut toisena päivänä.

Changshasta Kunmingiin normaalinopeuksisen junan lippujen hinnat

Pehmeä nukkuja Kova nukkuja Kova istuin

553 ¥ (79 dollaria)

357 ¥ (51 dollaria)

189,5 ¥ (27 $)

Juna vai lentokone - kumpi on parempi?

Kumpi on parempi, riippuu siitä, mihin matkustat.

Jos matkustat liikeasioissa, koska se on nopein tila Wuhanista Kunmingiin tai päinvastoin. Lentoliput voivat olla kilpailukykyisiä, kun on alennuksia.

Jos matkustat turistina, on parempi ottaa suurnopeusjuna. Tämä johtuu siitä, että se on nopea, voit nauttia näkymistä ikkunoista matkan aikana ja hinta on kohtuullinen.

Normaalinopeuksisilla junilla ei kuitenkaan ole suositeltavaa matkustaa, koska junissa kestää liian kauan ja tilat ja ympäristö eivät ole riittävän hyvät.

Katso tarkemmat tiedot alta:

Pikajuna Normaalinopeusjuna Lentokone

Lipun hinta

71–74 dollaria toiselle luokalle
119–123 dollaria ensimmäisestä luokasta

US$ 51 kovalle nukkujalle
79 dollaria pehmeästä nukkujasta

214 dollaria turistiluokassa

Kesto

7 tuntia

19 tuntia

2 tuntia

Täsmällisyys

Täsmällinen

Satunnaisia ​​viivästyksiä

Satunnaisia ​​viivästyksiä

Istuintila

Enemmän jalkatilaa kuin lentokoneessa

Tilava

Ahdas